Piknik rodzinny – III edycja

18 maja odbyła się III edycja pikniku rodzinnego pod nazwą „bezpieczna sobota z komunikacją miejską” połączonego z wyborem najlepszego kierowcy 2018 roku. Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz pogody, już pierwszy kurs bezpłatnej „linii piknikowej” (w tym roku obsługiwanej już nie przez Ikarusa, a przez hybrydowego Solarisa #760) przywiózł pierwszych chętnych. Jak zwykle na gości czekało wiele atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano kącik malucha, a w nim m.in.: dmuchany tor przeszkód, malowanie twarzy, watę cukrową, elektryczne samochodziki i  pluszowe miasteczko. Tradycyjnie już można było zwiedzić halę serwisowo-naprawczą, w której wystawione były dwa przegubowe Solarisy #774 i #775 oraz pogotowie techniczne. W tym roku nie zdecydowano się na sprowadzenie dużego symulatora jazdy, a postawiono na kilka mniejszych: dachowania, zderzenia czołowego, poduszki powietrznej, a także alkogogle. Oprócz tego można było poczuć się, jak pilot zasiadając w kabinie prawdziwego samolotu, wziąć udział w warsztatach dot. bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie, a także odwiedzić stanowisko z replikami broni i granatów. Wzorem ubiegłego roku swoje mini zoo rozstawił płocki ogród zoologiczny. Na koniec swój pokaz mieli strażacy, którzy zademonstrowali m.in. rozcinanie samochodu osobowego.

W czasie, gdy goście bawili się i konsumowali kiełbaski z grilla, dziesiątka najlepszych kierowców 2018 roku rywalizowała obok o miano tego najlepszego. W tym roku zaplanowano aż 7 konkurencji (z których najbardziej widowiskowe okazało się gaszenie pożaru przygotowanego przez strażaków):

 • test z przepisów na kat. D,
 • obsługa codzienna autobusu przed wyjazdem na linię (znalezienie jak największej ilości spreparowanych usterek),
 • slalom z parkowaniem tyłem (na czas),
 • dokładność dojazdu (zatrzymanie się dokładnie metr przed ścianą oraz tzw. test lancelota),
 • udzielenie pierwszej pomocy,
 • gaszenie pożaru w komorze silnika,
 • test z wiedzy o KM-Płock.

Kierowcą roku 2018 został Piotr Śliwiński, który był najlepszy zarówno w części finałowej, jak i zasadniczej. To nie jego pierwszy sukces. Dwa lata temu zajął drugą pozycję, a w ogólnopolskim konkursie kierowców był 14.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Piotr Śliwiński
 2. Robert Bedra
 3. Sławomir Karulewski
 4. Paweł Karłowicz
 5. Marek Wiśniewski
 6. Roman Balcerzak
 7. Roman Marciniak
 8. Janusz Wilgocki
 9. Marek Izdebski
 10. Edyta Petrykowska

Dodaj komentarz

Back to top button