Piknik rodzinny

9 września na terenie zajezdni odbył się cykliczny już piknik rodzinny połączony z finałem konkursu na Kierowcę Roku 2022. Na miejsce można było dojechać (i potem odjechać) specjalną darmową linią, którą obsługiwał Solaris #779.

W tym roku, w przeciwieństwie do ubiegłego, pogoda dopisała, a teren zajezdni odwiedziło bardzo dużo gości. Była to wspaniała okazja do rodzinnego spędzenia soboty. Na wszystkich, a zwłaszcza na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: warsztaty naukowe, tor przeszkód, trampoliny, nauka jazdy na rolkach, blender bike, strefa z grami retro oraz kino letnie. Oprócz tego można było zasiąść za sterami szybowca, śmieciarki a także obejrzeć z bliska strażacki wóz bojowy. Na hali serwisowej wystawione były: Solaris #777, Jelcz #679 oraz tradycyjnie pogotowie techniczne. Kolejki chętnych ustawiały się po watę cukrową, lemoniadę, a także grochówkę oraz pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem. 

Goście mogli również przyglądać się finałowej rywalizacji dziesięciu najlepszych kierowców 2022 roku. W tym roku postanowiono uatrakcyjnić dobrze znane już konkurencje z poprzednich lat. Podczas slalomu między pachołkami, trzeba było dodatkowo utrzymać piłkę na talerzu, a następnie trafić nią do beczki. Z kolei zbieranie kółek „ringo” zostało połączone z przewiezieniem jak największej ilości wody w dwóch wiadrach (wypełnionych na starcie po brzegi). Nie obyło się bez udzielania pierwszej pomocy oraz gaszenia pożaru.

Ostatecznie Kierowcą Roku 2022 został Tomasz Rakowski, który wygrał również edycję 2020, a rok temu był trzeci.

Dodaj komentarz

Back to top button