Karta miejska

W październiku 2006 r. Komunikacja Miejska wprowadziła Kartę Miejską, czyli bilet elektroniczny w postaci plastikowej karty z chipem w standardzie Mifare Classic. Pasażer ma możliwość wykupienia przejazdów na 10/15/30/60/90 dni. Kontrolerzy zostali wyposażeni w urządzenia odczytujące dane z karty. System wdrożyła poznańska firma Emax.

15 kwietnia 2013 r. KM-Płock wprowadziła nową Kartę Komunikacji Miejskiej (w standardzie Mifare DESfire) w ramach realizacji przetargu na dostawę i wdrożenie systemu biletu elektronicznego oraz informacji dźwiękowej zewnętrznej i wewnętrznej.

Wprowadzenie nowego systemu wiąże się z większymi udogodnieniami dla pasażera. Uruchomiona została również strona, na której można kupić bilet elektroniczny i zapłacić za niego online, a następnie zapisać kupiony bilet na karcie poprzez wsunięcie jej do biletomatu w autobusie.

Ze starych kart można było korzystać do końca 2013 roku, a od 1 stycznia 2014 r. obowiązują już tylko nowe.

Na początku 2015 r. wprowadzono okolicznościowy wzór z okazji 55-lecia komunikacji miejskiej w Płocku, natomiast pod koniec 2015 r. zmieniono zwykły wzór karty. W lutym 2018 r. po raz kolejny zmieniono szatę graficzną KKM-ki.

Back to top button