Linie prywatne NT1 i NT3

1 lipca 2012 r. ruszyła kolejna prywatna linia podmiejska oznaczona jako NT1, kursująca na trasie: Tłuchowo – Brudzeń – Parzeń – Sikórz – Srebrna – Płock (Dobrzyńska – Mościckiego – Miodowa – Tysiąclecia – Mickiewicza – Chopina). Przewoźnik (firma Przewozy Transportowe Przewozy Autobusowe i Ciężarowe Zdzisław Nowak z Brudzenia) chce stworzyć w ten sposób konkurencję dla miejskiej linii nr 17. Do obsługi linii przeznaczono Mercedesa Sprintera (rej. WPL PY76). Linia NT1 wykonuje cztery kursy dziennie. W Płocku zatrzymuje się na przystankach: Zglenickiego Brama I, Dobrzyńska Skarpa, Miodowa Pszczela, Tysiąclecia Łukasiewicza (tylko w kierunku Tłuchowa), Tysiąclecia Bielska (tylko w kierunku Płocka), Mickiewicza Traugutta, Chopina Otolińska.

Od 1 stycznia 2013 r. zmieniona została trasa oraz rozkład linii NT1. Busy przestały jeździć przez Srebrną i ul. Zglenickiego w Płocku, a przystanek początkowy/końcowy został przeniesiony na dworzec PLS w Al. Jachowicza. Dodatkowo zlikwidowano kurs w południe oraz ostatni kurs po 20.00 do Płocka i po 22.00 z Płocka. W zamian uruchomiono nowy kurs po godzinie 8.00 z Tłuchowa.

Od września 2014 r. uruchomiona została nowa linia NT3, której trasa wiedzie z Dobrzynia nad Wisłą przez Kamienicę, Więcławice, Myśliborzyce, Rokicie, Murzynowo,  Brwilno, Maszewo n/Wisłą, do Płocka na dworzec PLS (ulicami: Medyczną, Dobrzyńską, Kobylińskiego).

Z czasem na linii NT1 oprócz busów pojawiła turystyczna Bova (na kursie porannym i popołudniowym). Wiosną 2015 r. na liniach pojawił się ciekawy bus marki Volskwagen Transporter T4 / Auwärter Microstar Multimax.

Zobacz więcej zdjęć busów linii NT1 i NT3 na GPA

Back to top button