Piknik rodzinny

17 września na terenie zajezdni odbył się cykliczny już piknik rodzinny połączony z finałem konkursu na najlepszego kierowcę. Na miejsce można było dojechać (i potem odjechać) specjalną darmową linią, którą obsługiwał Solaris #749.

W tym roku pogoda nie rozpieściła tak bardzo, jak w poprzednim, ale na szczęście obyło się bez opadów deszczu. Na wszystkich gości, a zwłaszcza na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: doświadczenia z chemii i fizyki (np. stworzenie baterii z cytryny), blender bike (na którym siłą własnych nóg można było „wykręcić” owocowe smoothie), dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, klocki i gry w rozmiarze XXL, strefa łamigłówek i animacje ruchowe. Oprócz tego można było zasiąść za sterami szybowca, obejrzeć z bliska strażacki wóz bojowy, przećwiczyć pierwszą pomoc, wsiąść na „pijany rower” lub wykonać podstawowe badanie wzroku. W międzyczasie można było skosztować różnych słodkości, waty cukrowej, lemoniady, a także grochówki, bigosu oraz pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem. Na hali serwisowej wystawione były Solarisy #779, #784 oraz pogotowie techniczne.

Goście mogli również przyglądać się finałowej rywalizacji dziesięciu najlepszych kierowców, m.in. podczas precyzyjnej jazdy autobusem, udzielania pierwszej pomocy oraz gaszenia pożaru. W tym roku zrezygnowano ze slalomu między pachołkami.

Kierowcą roku 2021 został Jarosław Cegliński, który w części finałowej awansował o 4 pozycje (po części zasadniczej był piąty). Największy awans w tabeli zanotował Robert Bedra (z pozycji dziesiątej), który już trzeci raz zakończył zmagania na drugim miejscu. Klasyfikacja końcowa:

  1. Jarosław Cegliński
  2. Robert Bedra
  3. Tomasz Rakowski
  4. Krzysztof Lewandowski
  5. Marek Łukasiak
  6. Roman Marciniak
  7. Włodzimierz Dylewski
  8. Sławomir Karulewski
  9. Marek Izdebski
  10. Sławomir Jakubowski

Dodaj komentarz

Back to top button