Piknik urodzinowy 60+1

11 września w godz. 9-14 na terenie zajezdni odbył się piknik urodzinowy z okazji 60-lecia istnienia komunikacji miejskiej w Płocku. Co prawda spółka obchodziła jubileusz w ubiegłym roku, niestety pandemia pokrzyżowała pierwotne plany. Jednak, co się odwlecze…

Piękna letnia pogoda zachęciła mieszkańców do odwiedzenia zajezdni. Z każdą minutą przybywało gości, z których część dojeżdżała kolejnymi kursami specjalnej bezpłatnej linii. Jak co roku na najmłodszych czekało wiele atrakcji, z dmuchanym zamkiem na czele. Na hali wystawione były dwa Solarisy: #779 i #780, a także pogotowie techniczne MAN. Fani lotnictwa mieli natomiast możliwość zasiąść za sterami szybowca. Ciekawostką było stoisko nazwane „Power bike”, na którym na specjalnym torze odbywały się wyścigi modeli samochodowych napędzanych siłą mięśni przy pomocy rowerów.

Tradycyjnie już impreza była połączona z wyborem najlepszego kierowcy ubiegłego roku. Najlepsza dziesiątka kierowców rywalizowała w siedmiu finałowych konkurencjach – identycznych, jak przed rokiem:

 • test z przepisów na kat. D,
 • obsługa codzienna autobusu przed wyjazdem na linię (znalezienie jak największej ilości spreparowanych usterek),
 • slalom z parkowaniem przodem (na czas),
 • dokładność dojazdu (zatrzymanie się dokładnie metr przed ścianą oraz tzw. test lancelota),
 • udzielenie pierwszej pomocy,
 • gaszenie pożaru w komorze silnika,
 • test z wiedzy o KM-Płock.

Kierowcą roku 2020 został Tomasz Rakowski, który w części finałowej awansował aż o 3 pozycje (po części zasadniczej był czwarty). Klasyfikacja końcowa:

 1. Tomasz Rakowski
 2. Robert Bedra
 3. Włodzimierz Dylewski
 4. Andrzej Jaworski
 5. Roman Bujalski
 6. Piotr Mieszkowicz
 7. Jacek Kołomański
 8. Krzysztof Lewandowski
 9. Józef Gierzyński
 10. Sławomir Jakubowski

Dodaj komentarz

Back to top button