Dwie kolizje w centrum

20 maja ok. godz. 16:40 na ul. Bielskiej (na wysokości budynku poczty) doszło do kolizji z udziałem Solarisa Urbino III 12 #732 jadącego na linii nr 7 w kierunku Górek. Jak przekazała nam sierż. szt. Marta Lewandowska:

kierujący toyotą RAV4 65-latek z Płocka nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej autobusem. Sprawca ukarany mandatem karnym kredytowanym. Nikomu nic się nie stało.

W samochodzie osobowym zniszczeniu uległ lewy bok. W Solarisie najbardziej ucierpiał prawy przedni narożnik: m.in. potłuczona przednia szyba, uszkodzony zderzak i przednie panele, pęknięty pulpit. Już następnego dnia autobus został zabrany przez holownik BTS-u do naprawy.

Niecały rok temu ten sam „jamnik” uczestniczył w bardzo podobnej kolizji, również na ul. Bielskiej.

Z kolei 21 maja ok. godz. 23:20 w kolizji na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i 1 Maja uczestniczył hybrydowy Solaris #753. Wg relacji świadków zdarzenia Opel Astra jadący ul. 1 Maja (od strony ul. Kolegialnej) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w lewy bok autobusu wykonującego zjazdowy kurs linii 22. O tej godzinie sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu jest wyłączona. Wersję tę potwierdziła rzeczniczka policji:

kierujący oplem wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu autobusem. Po zderzeniu, kierujący oplem wraz z dwoma pasażerkami oddalił się z miejsca zdarzenia. W tej chwili trwają ustalenia danych kierującego samochodem osobowym.

Dodaj komentarz

Back to top button