Nowa linia pospieszna C

4 kwietnia uruchomiona zostanie nowa linia pospieszna oznaczona literą C, łącząca Podolszyce z pętlą przy ul. Kutnowskiej, ulicami: Czwartaków – Wyszogrodzka – Trasa ks. J. Popiełuszki – Browarna – Ciechomicka – Góry – Kutnowska. Na swojej trasie o długości 12,5 km (to dokładnie tyle samo, ile mierzy np. trasa linii 19) będzie miała zaledwie 9 przystanków. Co ciekawe, odległość między przystankami Armii Krajowej i Browarna wynosi aż 7,8 km i będzie najdłuższym odcinkiem bez przystanku w całej płockiej sieci (dotychczas prym w tej kategorii wiodła linia B).

Kursy linii C będą wykonywane od poniedziałku do soboty. Rozkład jazdy uwzględnia poranny i popołudniowy szczyt komunikacyjny, a także m.in. godziny zmian pracowników dojeżdżających na ulicę Browarną oraz potrzeby uczniów szkoły im. Leokadii Bergerowej i osób odwiedzających centra handlowe. W dzień powszedni realizowanych będzie 8 kursów w stronę Kutnowskiej i 7 na Podolszyce, a w soboty po 3 kursy w obu kierunkach.

Linia została uruchomiona próbnie na okres 3 miesięcy, w trakcie których zbadana zostanie faktyczna ilość pasażerów.

Komentarze

  1. Z trasy której 60% przebiega polami i jest aż 9 przystanków z pętlami, zabierzmy jeszcze połowę, to na pewno będzie tym ktoś jeździł.

Dodaj komentarz

Back to top button