Korekty na linii C

Od 30 kwietnia wprowadzone zostaną korekty w kursowaniu nowej linii pospiesznej C. Przybędzie 5 kursów w dni powszednie (z Podolszyc o godz. 6:28 i 21:28 oraz z Kutnowskiej o godz. 7:02, 8:13 i 22:07) oraz 2 w soboty.

Dodatkowo autobus będzie wjeżdżać na pętlę autobusową w Tokarach, o co prosiła m.in. Rada Osiedla Pradolina Wisły, co ma się przyczynić do większego obłożenia pasażerów i umożliwić mieszkańcom osiedla korzystanie z nowej linii – informuje ratusz.

Powyższe zmiany są próbą poprawienia bardzo niskiej frekwencji na tej linii. W Komunikacji podliczyli dotychczasową ilość pasażerów i wyniki nie napawają optymizmem. Podczas jednego przejazdu w dni powszednie korzystało z niej średnio od 2 do 7 pasażerów. W ciągu całego dnia było to od 49 do 85 osób podczas wszystkich 15 kursów (ośmiu w kierunku Gór i siedmiu w stronę Podolszyc). To tyle, ile bez problemu potrafi przewieźć autobus na jednym kursie linii 19. W sobotę frekwencja była jeszcze niższa – od 11 do 22 osób w ciągu wszystkich sześciu kursów.

Przypomnijmy, że ratusz deklarował, że linia C została uruchomiona próbnie na okres 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Back to top button