Linia pospieszna przez obwodnicę, 7 i 20 do Kostrogaju

29 października uruchomiona została druga linia pospieszna, oznaczona literą B. Jej trasa biegnie przez obwodnicę miasta: Podolszyce – Jana Pawła II – Czwartaków – Armii Krajowej – Wyszogrodzka – obwodnica – Długa (przez bramę XI) – Łukasiewicza (przez bramę II) – Chemików – Orlen, brama I. Autobusy zatrzymują się na wszystkich napotkanych na trasie przystankach. Wykonywanych jest 6 kursów: na godzinę 6:00, 7:00, oraz 18:00 do Orlenu oraz po godzinie 6:00, 15:00 i 18:00  z rafinerii do Podolszyc.

Linia B funkcjonowała już w Płocku jako linia cmentarna, po czym w 2012 r. została przenumerowana na linię nr 73.

Również od 29 października linie nr 7 i 20 powróciły na Kostrogaj, na nowo wybudowaną pętlę. Nowością jest wprowadzenie na niej obsługi pasażerskiej. Nie przywrócono jednak wszystkich kursów, a jedynie w dzień roboczy w godzinach 5.00 – 17.00. W pozostałych godzinach, a także w weekendy autobusy tych linii nadal kursują w skróconym wariancie do przystanku Kostrogaj, zajezdnia.

29 października w Kurierze Mazowieckim pojawił się materiał na temat linii pospiesznej B.

Komentarze

  1. Taka z tej linii pospieszna, że zatrzymuję się na każdym przystanku obok jakiego przejeżdża (nie wliczam tu Armii Krajowej, bo nie możliwe jest aby zatrzymał się tam autobus, a następnie skręcił w ulicę Armii Krajowej nie łamiąc przepisów)

Dodaj komentarz

Back to top button