Nowości w infrastrukturze

Infrastruktura przystankowa rozszerzyła się o kolejne nowe wiaty (aktualnie na terenie miasta znajdują się już 144 wiaty przystankowe). Sześć nowych konstrukcji typu “Merkury” (o długości 4 metrów) wraz z przebudową ulicy Łukasiewicza stanęło na przystankach: III Liceum 01 i 02, Orlen Arena 03 i 04 oraz Park Technologiczny 01 i 02. Na wszystkich tych przystankach powstały także nowe zatoki z krawężnikami systemowymi.

Nowe wiaty wybudowano również na ul. Przemysłowej i Kostrogaj wraz z ich kompleksowym remontem (tutaj również wszystkie przystanki otrzymały krawężniki systemowe). Czterometrowe konstrukcje typu “Nefryt” powstały na przystankach: Kostrogaj, zajezdnia 02 i 04 oraz Kostrogaj, zakłady 02. O metr dłuższe wiaty znalazły się na przystankach: Kostrogaj, zajezdnia 01 i 03, Kostrogaj, zakłady 01 oraz Przemysłowa, zakłady 01 i 02. Trzy kolejne wiaty (4-metrowe) zamontowano na przystankach Kostrogaj 01 i 02 oraz na nowo wybudowanej pętli Kostrogaj w kształcie “łezki”, na której będzie również obsługa pasażerska. W miejscu dotychczasowej pętli, która jeszcze w latach 90-tych pełniła rolę placu postojowego autobusów, zbudowane zostało przedłużenie ulicy Przemysłowej do obwodnicy miasta. Nowa pętla nie jest jeszcze obsługiwana, gdyż znajduje się na terenie, na którym nadal trwają odbiory.

Zupełną nowością jest pierwszy w Płocku buspas, który powstał na ul. Łukasiewicza. Ma on 840 metrów długości w każdą ze stron. Zlokalizowano go od mostu nad Brzeźnicą do ronda na skrzyżowaniu z ul. Długą.

18 października w Kurierze Mazowieckiem pojawił się materiał na temat buspasa.

Z kolei do 10 wiat oraz dwóch słupków informacyjnych podłączony został prąd, dzięki czemu można podziwiać efekt ich podświetlenia nocą.

Nowe dwie wiaty pojawiły się również na terenie gminy Słupno. Jedna na przystanku w Wykowie, a druga w Mirosławiu na przystanku Stare Gulczewo. Konstrukcje są typu “Orion 2003”.

Dodaj komentarz

Back to top button