Wiaty przystankowe

Na początku grudnia na terenie miasta zamontowano 5 nowych wiat na przystankach: Góry 04, Przyszkolna 01, Łącka 01, Jeziorna 01 oraz Rutskich 02. Wiaty są w tym samym stylu, co dotychczas, o szerokości 1 metra (na przystankach Rutskich i Góry są szersze – mają 1,4 m). Jednocześnie konstrukcja na przyst. Rutskich jest krótsza, bo o długości 2,7 m. Podobnej wielkości wiatę postawiono na przystanku Nadwislańska 01. Dotychczasowa wiata z przystanku Góry 04 została przeniesiona na pętlę przy ul. Żyznej.

Dwie nowe wiaty przystankowe typu Orion stanęły także w Nowym Gulczewie, przy trasie linii nr 130. Wiaty wraz z nowymi peronami wybudowano we wrześniu 2022 r. na przystanku Szlachecka – Kasztelańska w obu kierunkach.

Z kolei w nocy z 23 na 24 listopada nieznani sprawcy zniszczyli wiatę na przystanku Wyszogrodzka, Wisła 03 w al. Jana Pawła II. Wybito 5 z 7 szyb, a Urząd Miasta oszacował straty na ok. 7 tys. zł. Jest to największa szkoda wyrządzona w 2022 r. na tego typu obiektach. Jak podaje ratusz, od początku roku na terenie całego miasta wybitych zostało łącznie 18 szyb w 17 wiatach (były to pojedyncze szyby, tylko w jednym przypadku zniszczone zostały jednocześnie dwie). Nie licząc ostatniego aktu wandalizmu straty wyniosły prawie 34,7 tys. zł.

Dodaj komentarz

Back to top button