Kolejna wiata uszkodzona

13 marca doszło do uszkodzenia wiaty na przystanku Spółdzielcza 02 (w stronę Podolszyc). Sprawca został złapany na gorącym uczynku przez strażników miejskich.

– Sygnał o rozbitej szybie w wiacie przystankowej przy al. Piłsudskiego, obok wiaduktu drogowego, przekazał strażnikom dyspozytor Komunikacji Miejskiej w poniedziałek około godz. 7.40. Patrol SM był na miejscu po kilku minutach i na miejscu zastał młodego mężczyznę, który zbierał rozbite szkło z szyby wiaty – informuje Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta.

28-letni mężczyzna był spokojny i nie stawiał oporu. Strażnikom tłumaczył, że był zdenerwowany i właśnie dlatego rzucił butelką, która wylądowała na szybie.

– W ubiegłym roku mieliśmy w Płocku 20 przypadków tego typu aktów wandalizmu, które „kosztowały” nas łącznie ponad 37,3 tys. zł (wiaty są ubezpieczone, ale likwidacja szkody podnosi wysokość składki). Odnotowaliśmy przypadek, że na przystanku obok Galerii Wisła, w jednej wiacie, wandal potłukł pięć szyb. Za jej naprawę zapłaciliśmy prawie siedem tys. zł – dodaje Woźniak.

Ta sama wiata została zniszczona również w maju ubiegłego roku.

Od stycznia tego roku doszło już do trzech przypadków uszkodzenia wiat (oprócz powyższego zdarzenia). W jednym z nich wandal zniszczył city-light, którego naprawa według wstępnej wyceny kosztować będzie prawie 8,4 tys. zł.

Dodaj komentarz

Back to top button