Powraca temat gminy Słupno… [AKTUALIZACJA]

4 stycznia Urząd Miasta Płocka poinformował, że:

zgodnie z umową i porozumieniem międzygminnym, podpisanym pomiędzy Gminą – Miasto Płock a gminą Słupno, która określa warunki współpracy obu gmin w zakresie realizacji transportu publicznego, usługa komunikacji miejskiej na liniach łączących obie gminy, tj. na linii nr 130, 131, 132 oraz L2 realizowana będzie do dnia 31 stycznia 2017 r.

Od razu przypomina się historia z końca 2015 r., kiedy gmina też wypowiedziała porozumienie miastu Płock, jednak po kilku dniach udało się wypracować kompromis. Niedługo później gmina Słupno zamieściła informację o zamiarze ogłoszenia przetargu na „świadczenie usług w zakresie transportu publicznego w Gminie Słupno”, co wskazywało jednak na chęć rezygnacji z usług komunikacji miejskiej realizowanej przez KM Płock. Datę rozpoczęcia usługi określono na dzień 28.12.2016 r., choć jak widać termin ten już minął.

Przypomnijmy, że 1 sierpnia 2016 r. weszły w życie zmiany w komunikacji na terenie gminy.

W dniu dzisiejszym (10 stycznia) Urząd Gminy Słupno opublikował na swoim facebooku następujący wpis:

Wobec pojawiających się wśród mieszkańców nieprawdziwych informacji na temat komunikacji publicznej, czy też jej braku w Gminie Słupno, informujemy, że nic obecnie nie zmienia się w zasadach funkcjonowania transportu publicznego. Umowa z firmą Mobilis obowiązuje do czerwca tego roku, natomiast w przypadku spółki Komunikacja Miejska, Urząd Gminy wystąpił do Urzędu Miasta Płocka o przedłużenie obowiązującej umowy do końca kwietnia. Jednocześnie informujemy, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony, który ma na celu wyłonienie jednego przewoźnika dla Gminy Słupno, co pozwoli na uproszczenie i zoptymalizowanie funkcjonowania transportu publicznego tj. linii, liczby kursów i tras na ternie gminy, aby były bardziej korzystne dla mieszkańców.

Jak widać, już po raz kolejny rozpoczyna się odwlekanie terminu zakończenia współpracy. Czy tym razem gmina Słupno od 1 maja odważy się zrezygnować z usług KM, czy znowu wycofa się z tego pomysłu?

Aktualizacja: 26 stycznia na kanale YouTube Urzędu Gminy Słupno pojawił się materiał, w którym wójt zaprasza na sesję Rady Gminy. Pod koniec wypowiedzi zapewnia, że:

– (…) jeżeli chodzi o Komunikację Miejską, jutro [czyli 27 stycznia] będę podpisywał umowę (…), która będzie umową na cały rok, czyli też (…) zagrożenia w kontekście dojazdu do pracy, czy też terminowości autobusów – tutaj takich zagrożeń nie ma.

Komentarze

 1. Ale więcej kursów napędziłoby pasażerów, a mniej – zniechęciłoby. To już lepiej od razu wszystko zlikwidować i niech jakiś marszrutkarz lata

 2. Może i gmina decydowała o ilości tych kursów ale dla KM najważniejsza była częstotliwość.
  Tak przynajmniej wynikało z wypowiedzi pana prezesa na prezentacji nowego układu linii na sesji rady gminy.
  A co wyszło z tej częstotliwości to już wiadomo.
  Za puste kursy trzeba było coraz więcej płacić więc wreszcie gmina kiedyś musiała powiedzieć dość.
  I powiedziała………
  ………a co dalej zobaczymy.

 3. o liczbie kursów decydowała w dużym stopniu gmina, a nie KM!. Niestety ciągle i uparcie nie umie Pan tego zrozumieć.

 4. To żadna przeszkoda.Jak się jeszcze dołoży dwa to wystarczy i nikt nie będzie narzekał. A KM miała tyle kursów i praktycznie woziła powietrze a teraz przynajmniej wiadomo ile ludzi jeździ do gminy Słupno.

 5. No i gmina Słupno poradziła sobie bez KM
  Będzie miała własną wewnętrzną komunikację i to w dodatku bezpłatną.
  A jeszcze niedawno nikt w to nie wierzył.
  No i stało się……….

 6. Prawda jest taka że umowa na cały rok jak to już wszyscy piszą nie została podpisana więc KM od 1 lutego 2017 roku nie będzie jeździć do gminy Słupno.
  ……a co dalej zobaczymy.

 7. „umowę z KM…” Tyle czasu minęło i Wójt ciągle nie wie z kim ją podpisuje. Z KM jako podmiotem wewnętrznym gminy Płock nikt inny nie może podpisać umowy jak tylko gmina Płock, a dopiero gmina Płock może wejść w porozumienie z inną gminą i zlecić KM świadczenie usługi na terenie swoim i obcej gminy. Wójt podpisuje umowę i co wypowiedź to ciągle nie wie z kim.

 8. Na kanale YouTube Urzędu Gminy Słupno pojawiła się wypowiedź wójta, w której zapewnia, że jutro podpisze umowę z KM na cały rok.

 9. Gmina Słupno próbuje jakoś dogadać się z KM ale jak na razie z tego wszystkiego wychodzą nici.
  KM jest nieugięta i nie chce się zgodzić na warunki jakich oczekuje gmina i jej mieszkańcy więc nic dziwnego że temat znów powraca.
  Teraz tylko patrzeć jak gmina Słupno naprawdę zrezygnuje z usług KM i wcale nie musi z tym czekać do maja.
  Najgorsze jest jednak to że w ślad za gminą Słupno mogą pójść inne gminy o czym już wielokrotnie wspomninałem ale w to jak dotychczas nikt nie wierzy.
  Może wszyscy uwierzą gdy to naprawdę się stanie ale wtedy na naprawę tych błędów będzie już za późno.
  Poczekamy … zobaczymy.
  Powiem tylko tyle że oni naprawdę myślą to zrobić gdy nie dogadają się z KM i nawet mają gotowy plan działania i to nawet w przypadku gdyby KM zrezygnowała z obsługi z końcem stycznia.
  A więc niech KM lepiej nie podskakuje i nie myśli że jest panem i władcą bo to naprawdę może się źle skończyć ale dla KM a nie dla gminy Słupno.

Dodaj komentarz

Back to top button