Fiat Ducato na liniach w Słupnie

W połowie sierpnia na liniach gminnych S-1 i S-3 w gminie Słupno zadebiutował bardzo ciekawy Fiat Ducato City 21, którego zabudowę wykonała francuska firma Dietrich Vehicles.

Pojazd pochodzi z 2012 r., a od 2019 r. eksploatowała go firma Es-Bus w Świeciu. Bus może zabrać na podkład 21 osób, w tym 11 na miejscach siedzących. W przypadku zabrania na pokład wózka, liczba osób stojących spada do 6. Pojazd posiada silnik SOFIM o mocy 157 KM, zblokowany z 6-biegową automatyczną skrzynią. Dodatkowe wyposażenie to ABS, klimatyzacja, a co najistotniejsze – obniżona podłoga w środkowej części pojazdu, do której prowadzą szerokie otwierane na zewnątrz elektryczne drzwi. Dodatkowo dla osób poruszających się na wózkach, w wejściu zastosowano wykładaną elektrycznie rampę. Cały przedział pasażerski wyposażono w duże, panoramiczne szyby, co jest znakiem rozpoznawczym dla tego pojazdu i producenta zabudowy. Budująca je firma z Francji od lat specjalizuje się w pojazdach przeznaczonych dla transportu publicznego z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Fiaty tego typu zastąpiły model Noventis 420. W latach 2011-2015 wyprodukowano ponad 200 minibusów City 21.

Opisany Fiat nie jest pierwszym niskowejściowym pojazdem, jaki obsługiwał linie gminne w Słupnie. Od 1 sierpnia 2019 r. do 1 sierpnia 2020 r. linie obsługiwały busy Renault Master / CoMan MaxiRider z firmy PKS Gostynin.

Dodaj komentarz

Back to top button