Nowa wiata przystankowa w Słupnie

24 listopada na przystanku Słupno, zajazd oddano do użytku nową wiatę przystankową. Zastąpiła ona dotychczasową, znacznie mniejszą i brzydszą konstrukcję obudowaną poliwęglanem komorowym. Nowa wiata to zmodyfikowana konstrukcja Orion firmy Budotechnika, której wymiary to 5,35 m długości i 2,3 m szerokości. Dotychczasowa wiata miała wymiary 3,8 x 1,55 m. Nowa konstrukcja (podobnie, jak stara) jest pół-zamknięta od frontu, co ma chronić bardziej przed złymi warunkami pogodowymi. Zielono – żółtą konstrukcję wypełniono dużymi, przyciemnianymi szybami. Wewnątrz zastosowano dwie drewniane ławki o łącznej długości 6,5 m, a także zamontowano gablotę na rozkłady jazdy o wymiarach 1,2 x 0,8 m. Z kolei w ścianie bocznej umieszczono dwustronną gablotę city-light. Obie gabloty są wyposażone w oświetlenie LED, które będzie aktywne po wykonaniu przyłącza elektrycznego. W górnym rogu (nad rozkładami jazdy) umieszczono podstawę do kamery monitorującej wnętrze (której na razie również brakuje).

Wiata o podobnej konstrukcji (ok. 2 razy dłuższa, niż ta w Słupnie), także z przyciemnianymi szybami istnieje już w sieci płockiej komunikacji od 2011 r. na pętli Orlen, brama I.

Kilka tygodni temu na przystankach Święcieniec pętla oraz Liszyno Przytulna również zamontowano nowe wiaty przystankowe, tego samego producenta. Są to typowe wiaty typu Orion z zabudową części przestrzeni od frontu. Co ciekawe, wewnątrz wiaty na pętli w Święcieńcu, Biblioteka Publiczna w Słupnie urządziła małą biblioteczkę. 

Dodaj komentarz

Back to top button