Piknik rodzinny – II edycja [AKTUALIZACJA]

12 maja, wzorem ubiegłego roku, na terenie zajezdni KM-Płock odbyła się II edycja pikniku rodzinnego połączonego z wyborem najlepszego kierowcy 2017 roku. Na miejsce można było dojechać (a potem również wrócić) specjalną bezpłatną linią, którą obsługiwał Ikarus #617. Już od godz. 9.00 na wszystkich chętnych czekały atrakcje. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę z elektrycznymi samochodzikami i dmuchanym torem przeszkód. Swoje stoisko rozstawiło także płockie ZOO, na którym m.in. można było dotknąć węża. Dla trochę starszych główną atrakcją był symulator autobusu, do którego bez przerwy czekała spora kolejka chętnych. Dla zwiedzających otwarta była również hala serwisowo-naprawcza, gdzie wystawiono dwa przegubowe Solarisy, a także pogotowie techniczne MAN. W międzyczasie uczestników imprezy odwiedzili piłkarze ręczni Wisły Płock, którzy rozdawali autografy i gadżety, a także przygotowali specjalną bramkę, gdzie można było sprawdzić swoją celność. Organizatorzy zadbali również o to, by nikt nie wyszedł głodny – na każdego czekała kiełbaska z grilla.

Równolegle z imprezą trwała walka o tytuł Kierowcy Roku. Dziesięciu najlepszych kierowców 2017 roku (w tym jedna kobieta) stanęło do finałowej rywalizacji w 6 konkurencjach:

 • test z przepisów na kat. D,
 • symulator jazdy,
 • obsługa codzienna autobusu przed wyjazdem na linię (znalezienie jak największej ilości spreparowanych usterek),
 • slalom z parkowaniem prostopadłym tyłem (na czas),
 • dokładność dojazdu (zatrzymanie się dokładnie metr przed ścianą oraz wycelowanie laserowym wskaźnikiem umieszczonym na ramieniu lusterka w tarczę leżącą na ziemi),
 • udzielenie pierwszej pomocy.

Zwycięzcą okazał się Piotr Mieszkowicz, który był najlepszy zarówno w części zasadniczej, jak i w finałowej. Ubiegłoroczny zwycięzca, Marek Wiśniewski, zakończył rywalizację na trzecim stopniu podium. Klasyfikacja końcowa:

 1. Piotr Mieszkowicz
 2. Sylwester Szymański
 3. Marek Wiśniewski
 4. Robert Bedra
 5. Marek Łukasiak
 6. Paweł Karłowicz
 7. Ireneusz Malinowski
 8. Edyta Petrykowska
 9. Krzysztof Łukowski
 10. Cezary Kamiński

Aktualizacja: Poniżej nasza filmowa relacja z pikniku.

Dodaj komentarz

Back to top button