Wynik otwarcia ofert na komunikację w gminie Słupno

12 czerwca gmina Słupno podała wynik otwarcia ofert w przetargu na transport po swoim terenie oraz na linię do Płocka. Samo składanie ofert było dwa razy przesuwane, ponieważ korygowano zamówienie w zakresie:

 • linia główna ma być obsługiwana autobusami niskopodłogowymi,
 • liczba wykonywanych wkm na linii głównej zmniejszyła się ze 111.564 km do 81.684 km, a na liniach wewnętrznych ze 177.302 km na 172.445 km.

Jedyną ofertę złożyło przedsiębiorstwo PKS w Płocku S.A. z kwotami:

 • 3,50 zł brutto za jeden wkm na linii głównej, co dało łączną kwotę 285.894,00 zł brutto ,
 • 3,80 zł brutto za jeden wkm na liniach wewnętrznych, co dało łączną kwotę 655.291,00 zł brutto.

Łącznie za całe zadanie PKS zażądał 941.185,00 zł, tymczasem gmina przeznaczyła na ten cel kwotę 880.000,00 zł. PKS Płock jednocześnie zadeklarował, że jego pojazdy będą posiadały bramki zliczające pasażerów, herby gminy po obu stronach pojazdów oraz, że w ciągu 25 min. podstawi pojazd zastępczy.

Komentarze

 1. Bramki do liczenia pasażerów zamontować można,herby gminy też można przykleić po obu stronach autobusu ale zadaniem niewykonalnym jest podstawienie autobusu zastępczego w czasie 25 minut.
  Jest to możliwe tylko w przypadku linii obsługującej Gulczewo i na linii głównej najwyżej do granicy Płocka czyli do przystanku Lisia.
  To dotyczy godzin szczytu w dni robocze.
  w innym czasie to jest możliwe ale na linii głównej jeżeli wypadnie jechać do końca trasy to nawet stosując najbardziej możliwe skróty nie da się w tym czasie dojechać z rezerwą.
  Ale nieświadomym niczego urzędnikom gminy Słupno udało się zamydlić oczy i wziąć robotę.
  No cóż.
  Wiarygodność Mobilisa jest wątpliwa i mam na ten temat bardzo dużo do powiedzenia bo widziałem wiele rzeczy które się tu stosuje a gmina o tym nic nie wie.
  A na dodatek takiego przewoźnika bierze do obsługi przekraczając przy tym przeznaczony na to budżet.
  Zobaczymy co z tego wyjdzie ale na pewno dobrze nie będzie.

Dodaj komentarz

Back to top button