Zmiany na pętlach

W najbliższym czasie rozpocznie się remont ul. Bielskiej na odcinku od ul. Targowej do końca Cmentarza Komunalnego. Wraz z budową nowego węzła komunikacyjnego, jaki będzie stanowiło skrzyżowanie ul. Bielskiej z nową obwodnicą miasta, okolica ta znacząco się zmieni. Zmiany dotyczyć będą również pętli pod bramą główną cmentarza. W tym miejscu odwrócony zostanie kierunek jazdy autobusów, a platforma do wysiadania i wsiadania zostanie umieszczona na środku wyspy stanowiącej dziś zieleniec. Wraz z planowanym remontem zostaną postawione nowe wiaty przystankowe, co stało się już standardem.

Również w tym roku planowany jest remont ulic Przemysłowej, Kostrogaj oraz Wiadukt. Przebudowa ul. Przemysłowej związana jest z budową III odcinka obwodnicy miasta, do której ulica ta ma zostać wydłużona. W efekcie dotychczasowa pętla Kostrogaj zostanie zupełnie przebudowana. Plany przewidują w tym miejscu nową, dużo mniejszą pętlę w kształcie „łezki”. Teren, który aktualnie służy jako pętla był w latach 80-tych wykorzystywany przez MPK Płock jako plac odstawczy dla autobusów czasowo wyłączonych z eksploatacji. W 2014 r. na czas budowy nowej hali na terenie zajezdni, pętla na Kostrogaju ponownie stanowiła tymczasowy parking.

14 czerwca MZD w Płocku ogłosiło przetarg na budowę ścieżki rowerowej wraz z brakującą infrastrukturą w ciągu ulicy Dobrzykowskiej, od ronda 19 pp Odsieczy Lwowa do granicy miasta oraz przy ul. Popłacińskiej od ul. Portowej do granicy miasta. W związku z tym przy tych ulicach wraz z remontem powstaną nowe wiaty przystankowe. Nowością będą wiaty na przystankach Tokarska i Nadwiślańska o długości zaledwie ok. 3 metrów (składające się z dwóch przęseł, wg aktualnego wzoru stosowanego w naszym mieście). Przebudowana zostanie również dotychczasowa pętla Tokary, na którą będą wjeżdżać – tu nowość – autobusy jadące w obu kierunkach. Pętla, podobnie jak ulica, posiadać będzie oświetlenie uliczne, a także stojaki na rowery.

Do użytku po przebudowie oddana została ul. Borowicka. Wraz z nią z map ostatecznie znika dawna pętla autobusowa na osiedlu Borowiczki (przy ul. Botanicznej). Nieco dalej powstała nowa zatoka przystankowa z nową wiatą oraz ścieżką rowerową.

Dodaj komentarz

Back to top button