Nowości w infrastrukturze przystankowej

W listopadzie, wraz z remontem ul. Harcerskiej, na terenie miasta zainstalowane zostały trzy nowe wiaty przystankowe firmy Arret (na przystankach Sielska 01 i 02 oraz Kasztanowa 02). Dodatkowo wszystkie zatoki zbudowano z krawężników systemowych. Jak podaje portal ePłock ulica Harcerska została odebrana, ale z usterkami. Wśród nich są też wiaty przystankowe, w których trzeba będzie wymienić szyby, ponieważ zostały zamontowane niewłaściwe.

Wraz z oddaniem do użytku ulicy Harcerskiej, z planu sieci zniknęła para przystanków Liściasta, które powstały 2 kwietnia 2016 r. Powód ich zniknięcia opisuje także portal ePłock:

Nie mamy zbyt dobrych informacji dla wielu osób, które dotąd korzystały z tego przystanku autobusowego. Owszem, wróci na swoje miejsce, ale może się to stać nawet dopiero w połowie przyszłego roku. Dlaczego? Ponieważ na skutek procedur urzędniczych, nastąpił swego rodzaju „powrót do przeszłości”. Przeszłości, w której przystanku jeszcze nie było.

Jak tłumaczą w urzędzie miasta, przyczyną jego obecnego zniknięcia są procedury związane z przygotowaniami do przebudowy ulicy Harcerskiej. Robiono to etapami. Proces rozpoczął się w roku 2013 i wtedy właśnie został opracowany plan organizacji ruchu dla tej arterii. Nie uwzględniał przystanku, bo jeszcze go tam nie było.

Kolejna nowa wiata (tym razem firmy Budotechnika) powstała na przystanku Stocznia 02 w ramach zadania polegającego na budowie ścieżki rowerowej w ciągu ul. Popłacińskiej i Portowej. Przy rondzie Lajourdie zamontowano z kolei stację naprawy rowerów, a w obrębie przystanku Stocznia 02 postawione zostaną stojaki na rowery.

13 i 14 grudnia na przystankach Nadwiślańska 01 i Tokarska 01 również firma Budotechnika postawiła nowe wiaty przystankowe. Nowością jest ich wielkość – są dwuprzęsłowe, mają jedynie ponad 2,6 m długości i są najmniejszymi z dotychczas zamontowanych wiat w Płocku. Jeśli chodzi o kompletację, to w niczym nie odbiegają one od pozostałych. Nowa wiata pojawiła się również na pętli Tokary, a obok niej zgodnie z projektem znalazły się stojaki na rowery oraz stacja naprawy rowerów.

15 grudnia na przystankach Cmentarz Komunalny 02 i 04 (pętla autobusowa) ta sama firma zamontowała również dwie nowe wiaty o długości 4,3 metra. Na pętli obowiązuje jeszcze kierunek ruchu zgodny z czasową organizacją ruchu, jednak docelowo ma on zostać odwrócony.

Aktualnie trwa również przebudowa ul. Południowej, w ramach której od podstaw powstała nowa zatoka na przystanku Cholerka 02, wyposażona w krawężniki systemowe.

Dodaj komentarz