15 lat PŁOCKIEGOBUSA

Dziś, 20 grudnia, serwis PŁOCKIBUS obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Gdy rozpoczynaliśmy, KM kupowała właśnie Solarisy Urbino 12 #643-648. Przez te 15 lat spółka nabyła ponad 100 autobusów, a my pisaliśmy o każdej dostawie, starając się zawsze przekazać Wam informacje z pierwszej ręki. Chociażby, jak w przypadku dostawy nowych Solarisów IV generacji (#746-749), kiedy to wyczekiwaliśmy w środku nocy, aby uwiecznić moment ich wjazdu do Płocka. Wśród tej setki były też pojazdy używane, z których żaden nie pozostał dla nas anonimowy. Udało nam się ustalić historię każdego z nich, bez wyjątku – z jakiego kraju przyjechał, w jakiej firmie był eksploatowany wcześniej, jakie miał numery taborowe, itp.

Nie skupiamy się jednak tylko na sprawach bieżących. Cały czas staramy się jak najwierniej odtworzyć historię płockiej komunikacji. Dziesiątki godzin spędzonych w bibliotekach w celu znalezienia archiwalnych artykułów oraz zdjęć, a następnie ich dogłębna analiza zaowocowały tym, że dziś wiemy naprawdę dużo o początkach komunikacji w naszym mieście i jej rozwoju. Zdajemy sobie sprawę, że wciąż pozostaje wiele nieodkrytych tematów, więc nie poprzestajemy w drążeniu historii. Właśnie dlatego w zeszłym roku dokonaliśmy dość znaczącego odkrycia na podstawie nowo wydanej książki „Płock na łamach lokalnej prasy NSDAP 1939-1945”. Okazuje się, że już w 1926 r. powstała pierwsza linia łącząca centrum z Radziwiem.

Obecnie nasz serwis liczy sobie już ponad 1100 artykułów, a w bazie multimediów znajduje się ponad 2000 zdjęć. Od maja 2015 r. (odkąd powstała nowa wersja serwisu) licznik odwiedzin przekroczył wartość 200.000. Niezależnie o czym piszemy, zawsze kierujemy się najważniejszą dla nas zasadą, czyli rzetelnością. Dziękujemy naszym Czytelnikom za te wspólne 15 lat. Dążymy do tego, aby nasza pasja do komunikacji miejskiej przekładała się na coraz ciekawsze teksty pojawiające się na łamach serwisu.

Komentarze

  1. Gratulacje.
    Przez te 15 lat zrobiliście naprawdę dużo aby przybliżyć historię płockiej komunikacji.
    Mam nadzieję że uda się znaleźć wszystko ale to będzie wymagać jeszcze dużo pracy.
    Wierzę w was i myślę że przy takim zaangażowaniu na pewno to się uda.
    Życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Back to top button