Płockibus 3.0.

Z radością oddajemy w Państwa ręce trzecią już wersję serwisu Płockibus, z nowym, prostym adresem plockibus.pl

Rozwój technologii tworzenia stron internetowych niejako wymusił rozpoczęcie prac nad nową wersją strony, gdyż poprzednia, stworzona w 2007 r. – mówiąc wprost – dość mocno się zestarzała i nie dawała zbyt dużych możliwości jej unowocześnienia. Dlatego postanowiliśmy zbudować stronę całkowicie od nowa. Tym razem możemy mówić o serwisie w pełnym tego słowa znaczeniu. Strona została oparta na bazie danych i systemie zarządzania treścią. Każda informacja w sekcji Aktualności jest teraz oddzielnym wpisem – łącznie od 2002 r. zebrało się ich prawie 900! Dzięki takim rozwiązaniom zmieni się także sposób aktualizowania serwisu. Do tej pory Płockibus był aktualizowany zazwyczaj dopiero, gdy zebrało się kilka informacji. Teraz każdy news jest zamieszczany oddzielnie, co zapewni stronie większą częstotliwość aktualizacji, a czytelnikom “bycie bardziej na bieżąco”. Gorąco zachęcamy do przejrzenia wpisów z poprzednich lat, gdyż w bardzo wielu przypadkach zostały uzupełnione o nowe, niepublikowane dotąd zdjęcia. Pod treścią każdego wpisu znajdują się przyciski “Poprzedni” i “Następny” ułatwiające nawigację, a także sekcja “Czytaj też” wyszukująca wpisy o podobnej tematyce (dzięki systemowi tagów). Nowością w serwisie jest także wyszukiwarka (znajdująca się na samej górze strony), która – mamy nadzieję – okaże się dużym ułatwieniem w znajdowaniu informacji.

Kolejną nowością jest możliwość rejestracji użytkowników. Każdy – po zapoznaniu się z Regulaminem – może założyć konto w serwisie. Zarejestrowani użytkownicy będą mieli możliwość komentowania wpisów, a także zyskają dostęp do informacji z lat 2002-2004, które specjalnie opracowaliśmy na podstawie pierwszej wersji Płockiegobusa.

Nowy serwis jest responsywny, czyli dostosowuje się do rozdzielczości urządzenia, na którym jest przeglądany (tablet, smartfon). Mimo wielu zmian staraliśmy się zachować charakterystyczne elementy z poprzednich wersji strony, zarówno graficzne, jak i nawigacyjne, do których użytkownicy przyzwyczaili się na przestrzeni lat.

Mamy nadzieję, że nowy Płockibus przypadnie Państwu do gustu, polubicie jego nowe funkcjonalności i będziecie cieszyć się z poznawania strony na nowo. Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania serwisu prosimy kierować na adres kontakt@plockibus.pl.

4 komentarze

 1. przemkoplock

  Fajnie!
  Gratulację – grafika i ogół na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że płockibus.pl będzie częściej uaktualniany.
  Pozdrawiam wszystkich fanów…

 2. Dziękuję.
  Jeżeli będzie taka konieczność to na pewno skorzystam.

 3. Dziękujemy za miłe słowa. Kontakt z administratorem jest możliwy poprzez mail kontakt@plockibus.pl

 4. Teraz strona jest całkowicie nowa a funkcjonalności jest dużo.Stara też była dobra ale nowoczesność tak nakazuje więc musi tak zostać.Może i lepiej że teraz każdą aktualność można komentować tylko ciekawe czy jest możliwość kontaktu z administratorem bo czasem to też może być przydatne.Jeżeli jest taka możliwość to chciałbym uzyskać odpowiedź na to pytanie.

  Za wykonanie tak wielkiego ogromu pracy administracji strony należy się wielki szacunek i uznanie.Ciekawe czy oprócz mnie znajdzie się jeszcze ktoś kto przynajmniej podziękuje za to.

Dodaj komentarz