Przetarg na biletomaty stacjonarne

12 maja KM ogłosiła przetarg na “budowę systemu stacjonarnych automatów biletowych”. Pod nazwą tą kryje się zakup dwóch biletomatów stacjonarnych, z których jeden ma znajdować się na przystanku autobusowym, a drugi w galerii handlowej (nie została podana jeszcze ich dokładna lokalizacja).

Biletomaty, które w takiej formie będą nowością w naszym mieście, mają umożliwiać kupno biletów papierowych, a także okresowych oraz zapisania ich na karcie miejskiej. Dostępny ma być również zapis na karcie miejskiej wcześniej kupionego biletu okresowego przez internet. Płatność za bilety ma być dostępna przy pomocy karty płatniczej (zarówno metodą na PIN, jak i zbliżeniowo) oraz gotówką (bilon i banknoty, a także wydawanie reszty). Biletomaty mają być wyposażone w dwa ekrany dotykowe (min. 15-calowe) – jeden do obsługi sprzedaży, a drugi do obsługi infokiosku (będzie tam można znaleźć wszelkie informacje pasażerskie). Ekran infokiosku ma być zamontowany na bocznej ścianie automatu. Przejrzysty interfejs użytkownika ma oferować możliwość wyboru wersji językowej (co najmniej polską i angielską). Całość powinna być zamknięta w obudowie odpornej na uszkodzenia i warunki otoczenia.

Głównym kryterium wyboru jest cena (90%), znaczenie mają także warunki gwarancji (10%). Termin składania ofert upływa 26 maja. Wykonawca ma dostarczyć biletomaty w ciągu 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Jeden komentarz

  1. Czy te biletomaty będą tak zabezpieczone jak przewiduje specyfikacja przetargowa czas pokaże.Moim zdaniem w galerii będzie on bezpieczny bo tam jest zawsze jakaś ochrona i wszelkie objawy jakiekolwiek agresji natychmiast wyłapie.Gorzej będzie na przystanku bo tu już jedna wiata została zdemolowana a coś takiego to tylko smakowity kąsek dla złodziei.Każdy wie o tym że tam na pewno są jakieś pieniądze.Nawet kamera niewiele tu pomoże.Złodzieje na wszystko mają sposób.
    Ale czas pokaże jak to będzie.Pomysł jest dobry tylko żeby nie było tak jak opisałem wyżej.
    Najlepiej zawsze dmuchać na zimne.

Dodaj komentarz