Nowy biletomat stacjonarny

14 grudnia na przystanku Jachowicza (teatr) 05 zamontowany został biletomat stacjonarny. Urządzenie zostało przeniesione z przystanku Skarpa 01, gdzie stało dotychczas. W jego miejsce postawiono nowy biletomat BS-09, również firmy Mera Systemy. Jest to trochę prostszy i mniejszy model, niż urządzenia BS-206, a co za tym idzie – tańszy. Wyposażony jest tylko w jeden 12-calowy ekran (nie posiada z boku infokiosku), ale pasażerowie nie odczują różnicy pod względem funkcjonalności. W biletomacie można kupić wszystkie rodzaje biletów, również okresowe, a także zapisać je na karcie miejskiej. Płatności dokonamy bilonem, banknotami (automat wydaje resztę) lub kartą (zarówno na PIN, jak i zbliżeniowo).

Ilość biletomatów stacjonarnych w naszym mieście zwiększyła się zatem do trzech.

Komentarze

 1. „Jest to trochę prostszy i mniejszy model, niż urządzenia BS-206”
  Ja chciałem nawiązać do biletomatów w autobusach. W obsłudze dla pasażerów są tragiczne. Często jest kolejka i nerwy przy zakupie biletu. Osoba, która zdecydowała o zakupie tego typu biletomatów do autobusów chyba nie rozumie, że takie maszyny powinny być szybkie i proste w obsłudze i choć trochę dorównywać lub przypominać obsługę maszyn, w które jest wyposażona reszta pojazdów, czyli jakieś 97%.
  Zawiłość obsługi widać nawet na podstawie długości instrukcji obsługi na stronie KM.
  Problem z biletomatami MERA w porównaniu do ELGEBA to to, że aby kupić bilet trzeba wykonać o wiele więcej dotknięć ekranu a to powoduje, że jest więcej pomyłek (stresu) i nerwów, bo za plecami kolejka ludzi, którzy też chcą kupić bilet.
  P.S.
  Z moich obserwacji z obsługi i nieporozumień przy zakupie jest najlepszy ostatni tekst z podziękowaniami za zakup biletu – jest to miłe, ale następna osoba w kolejce w jadącym i zapchanym autobusie czeka aż ten tekst zniknie, bo nie wie jak go skasować – ludzie stoją i czekają – uderzają w ekran a tu nic.
  X do kasowania programista ustawił wszędzie tylko nie w prawym górnym rogu gdzie intuicyjnie powinien się znajdować.

Dodaj komentarz

Back to top button