Przetarg na system Dynamicznej Informacji Pasażerskiej

19 grudnia Urząd Miasta Płocka ogłosił przetarg na dostawę i montaż systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Wyłoniony wykonawca będzie musiał zaprojektować i zamontować 11 dwustronnych tablic LED na postumentach. Identycznie, jak w 2014 r. tablice na terenie miasta muszą być granatowe na prostym słupie oraz brązowe na słupie ozdobnym nawiązującym wyglądem do latarni na Starym Mieście. Tym razem nie zdecydowano się na wyświetlacze LCD wewnątrz wiat przystankowych. Powierzchnia czołowa tablic musi być odchylona o 5-8 stopni w kierunku chodnika. Mają być one umieszczone w niedrzewnych obudowach, wyposażone w czujnik światła, umożliwiać wyświetlanie komunikatów pełnoekranowych, wyświetlać rozkładowy oraz rzeczywisty czas przyjazdu autobusów, posiadać wentylację i ogrzewanie oraz odtwarzać komunikaty głosowe o najbliższych odjazdach za pomocą pilotów dla niepełnosprawnych. Nowością ma być odtwarzanie komunikatów za pomocą przycisku umieszczonego na konstrukcji wsporczej tablicy. Sam wyświetlacz musi być zbudowany z diód o szerokim kącie świecenia, w kolorze bursztynowym, pozwalający wyświetlić 30 znaków w min. 7 rzędach (wysokość rzędu min. 50 mm). Tablice oprócz odjazdów autobusów muszą umożliwiać wyświetlanie bieżącej daty i godziny, a w razie potrzeby komunikatów np. o objazdach oraz zanieczyszczeniu powietrza w mieście. Oprócz dostawy i montażu tablic wykonawca, który wygra przetarg będzie musiał również:

  • zaprojektować i zbudować 12 szt. przyłączy energetycznych do: 10 wiat przystankowych i nowych tablic DIP przy nich, tablicy i słupka ze znakiem D-15 na przyst. pl. Obrońców Warszawy oraz słupka ze znakiem D-15 na przyst. Dworzec kolejowy,
  • 10 wiat przystankowych doposażyć w system monitoringu wizyjnego oraz listwę z przyciskiem bezpieczeństwa,
  • zbudować system komputerowy, który będzie obsługiwał nowe urządzenia.

Nowe tablice znajdą się na przystankach:

1. pl. Obrońców Warszawy 02 – ul. Kolegialna
2. Hubalczyków 02 * – al. Armii Krajowej
3. Bielska 02 – ul. Sienkiewicza
4. Słowackiego 02 – ul. Gałczyńskiego
5. Zielony Jar 02 * – al. Armii Krajowej
6. Roweckiego 02 * – al. Armii Krajowej
7. Orlen Arena 02 – ul. Bat. Chłopskich
8. Graniczna 01 – ul. Wyszogrodzka
9. Chopina, szkoła 01 – ul. Chopina
10. Stanisławówka 01 * – Al. Jachowicza
11. Popiełuszki 02 – ul. Wyszogrodzka

Wszystkie wiaty na powyższych przystankach (gwiazdką oznaczono wiaty, które już istnieją, pozostałe będą nowe) zostaną doposażone w system monitoringu i przycisk SOS. Wyjątkiem będzie przystanek pl. Obrońców Warszawy 02, który obecnie nie posiada wiaty. Będzie on wyposażony jedynie w tablicę LED oraz nowość – podświetlany słupek informacyjny.

Oferty można składać do 24 stycznia 2018 r.

Dodaj komentarz

Back to top button