Z rowerami do Grabiny linią 43

Od 24 czerwca kursowanie rozpocznie linia sezonowa nr 43. W tym roku na pasażerów czeka nowość, gdyż będą mogli dodatkowo przetransportować swój rower na specjalnym bagażniku umieszczonym z tyłu pojazdu. Będzie on przymocowany na haku (w 2016 r. pisaliśmy o miejscach na haki, które pojawiły się na Solarisach #695-696) i mogą na nim podróżować cztery rowery jednocześnie. Jednoślad można będzie umieścić i zdjąć tylko na krańcowych przystankach trasy (czyli w Grabinie i na Dworcu kolejowym w Płocku). Przed umieszczeniem roweru na platformie bagażnika, pasażer musi usunąć jego dodatkowe wyposażenie, które mogłoby zostać skradzione w czasie postoju autobusu, np. przed skrzyżowaniem, na przystanku lub też mogłoby wypaść podczas przejazdu (dotyczy to np. liczników rowerowych, saszetek, bidonów, pompek). Czynności związane z umieszczeniem i zdjęciem roweru wykonuje pasażer pod nadzorem kierowcy autobusu, który na koniec sprawdzi sposób zabezpieczenia i zamocowania rowerów oraz zamknie bagażnik na klucz.

Niestety autobusy z bagażnikami będą jeździły tylko w weekendy, na kursach oznaczonych literą „r”. Przewóz roweru będzie bezpłatny. Trzeba tylko mieć skasowany bilet dla siebie.

Komentarze

 1. Na takich bagażnikach osób przewozić nie można.
  A tak naprawdę to czy nie można na tym rowerze przy słonecznej pogodzie przejechać się do tej Grabiny?
  Ja już jeździłem znacznie dalej i wyszło mi to na zdrowie bo nieźle schudłem.
  A przez to „udogodnienie” inni ludzie nie będą mogli jechać bo autobus okaże się być za mało pojemny i nie starczy dla wszystkich miejsca.
  Jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie tego bagażnika na przegubowcach ale one nie są do tego przystosowane.
  A więc to udogodnienie może się stać dla KM poważnym kłopotem.

 2. W poprzednich latach w upalne dni w weekendy często wysyłany był autobus przegubowy, żeby zabrać wszystkich chętnych. Ciekawy jestem jak teraz będzie to rozwiązane, skoro bagażniki będą miały autobusy krótkie. Autobus będzie pękał w szwach, a i tak się wszyscy nie zabiorą. No chyba, że wsiądą na ten bagażnik :D

Dodaj komentarz

Back to top button