KM wraca do gminy Słupno [AKTUALIZACJA]

Od 1 lipca, jak informuje gmina Słupno, na jej teren (po 5 miesiącach przerwy) wracają autobusy Komunikacji Miejskiej. Miasto Płock i gmina Słupno ponownie porozumiały się w kwestii organizacji przez miasto transportu publicznego na linii do Słupna. Umowa przewiduje uruchomienie tylko jednej linii – nr 130.

Trasa będzie częściowo różniła się od tej sprzed 1 lutego i będzie miała charakter okrężny. W dni powszednie, w godzinach 4.00 – 8.00 oraz 14.00 – 16.00 autobusy dotrą aż do przystanku Jachowicza (teatr) z częstotliwością co 30 min. Poza godzinami szczytu i w weekendy kursy będą realizowane co godzinę z przystanku Popiełuszki.

Trasa: przyst. Jachowicza (teatr) – Jachowicza – Piłsudskiego – Wyszogrodzka (przyst. Popiełuszki) – Cekanowo (Płocka – Wiejska – Królewska) – Słupno (Miszewska) – Słupno, zajazd – Cekanowo (Płocka) – Wyszogrodzka (przyst. Armii Krajowej) – Piłsudskiego – Jachowicza – przyst. Jachowicza (teatr).

Z innych miejscowości na terenie gminy pasażerowie będą nadal dowożeni do centrum Słupna darmowymi busami Mobilisu. Dodatkowo linia busowa z Nowego Gulczewa będzie docierać aż do przystanku Imielnica, by ułatwić przesiadkę na linie jadące do centrum miasta. Utrzymane zostaje również kursowanie linii nr 115.

W związku z uruchomieniem linii 130, od 1 lipca przestanie funkcjonować linia 28.

Aktualizacja: 3 lipca w Kurierze Mazowieckim pojawił się materiał na ten temat.

Komentarze

  1. Że KM wraca do gminy Słupno to dobrze tylko czy taki sposób obsługi jaki się proponuje spodoba się mieszkańcom.
    Kiedyś już były podobne problemy i narzekania na linię 132.
    A jak będzie tym razem czas pokaże.

Dodaj komentarz

Back to top button