Z mediów: szykują się zmiany w sieci i cenniku

Jak donoszą media, od 1 sierpnia czekają nas zmiany w funkcjonowaniu komunikacji na terenie gminy Słupno.

Autobusy co godzinę, wieczorne kursy, nowa linia kursująca tylko po gminie, wreszcie czasowe bilety – takich nowości w funkcjonowaniu komunikacji publicznej na terenie gminy mogą już niedługo spodziewać się mieszkańcy Słupna. Nowe ustalenia to efekt rozmów pomiędzy władzami podpłockiej gminy, miastem i Komunikacją Miejską. (źródło: Portal Płock)

Należy odnotować, że pod koniec grudnia 2015 r. gmina niespodziewanie wypowiedziała porozumienie miastu na realizację transportu publicznego na jego terenie, jednak po kilku dniach postanowiła pozostać na dotychczasowych warunkach, chociaż wójt gminy zapowiadał zmiany i uruchomienie własnej darmowej komunikacji. Jednocześnie gmina przymierza się, zgodnie z zapowiedziami, do ograniczenia rozkładu jazdy linii 115 i 116, które obsługuje Mobilis Sp. z o.o. w Płocku.

Portal rozpisuje się, robiąc zachwyty nad wprowadzeniem biletów czasowych, nie dostrzegając jednak, że takie bilety istnieją przecież już od 2012 r. Podroż na nich jest dziś możliwa np. z gminy do miasta za 7,40 zł przez 90 minut. Zapowiedziano też, że autobusy ze Słupna zostaną włączone w system przesiadkowy, zatem dojadą tylko do granic miasta, gdzie będzie się trzeba przesiąść w linię miejską. To również założenia z lat 2011 – 2012, na które wcześniej gmina Słupno się nie godziła.

Uruchomiona zostanie też nowa linia jeżdżąca tylko po terenie gminy (na wzór linii L1) ze Słupna do Samborza (do którego do tej pory autobus nie docierał) i Święcieńca. Wójt zapewnia, że zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w gminie nie pociągną za sobą zwiększonych kosztów – zmiany zostaną wprowadzone za te same środki, które zostały przewidziane na ten cel w budżecie w 2016 rok.

W związku z planowanym uruchomieniem od 1 sierpnia 2016 r. strefy płatnego parkowania w Płocku, zmiany czekają również pasażerów naszego miasta. Planowana jest m.in. zmiana trasy linii 4 i 24.

Z Kolegialnej skręcą w prawo w 1 Maja, potem pojadą wzdłuż pl. Obrońców Warszawy, następnie w lewo w Kościuszki i przez pl. Dąbrowskiego dojadą do al. Kilińskiego i dalej w Wyszogrodzką. W odwrotnym kierunku będzie analogicznie, z tym że od 1 Maja autobusy będą powracały na Sienkiewicza. W związku z tym wszystkim powstaną nowe pary przystanków – nieopodal PWSZ i szpitala oraz na 1 Maja przed skrzyżowaniem z Kościuszki. (źródło: Gazeta Wyborcza Płock)

Zmiany nie ominą również taryfy biletowej – bilety jednoprzejazdowe staną się jednocześnie biletami czasowymi.

…planujemy zwiększyć funkcjonalność biletów jednorazowych. Czyli z jednym takim biletem będzie można jeździć różnymi liniami, z przesiadkami, przez 45 minut od skasowania. Ważność biletu 60-minutowego zostanie wydłużona. Ceny takich biletów nie wzrosną. (źródło: Gazeta Wyborcza Płock)

Dodaj komentarz

Back to top button