Piknik motoryzacyjny z udziałem autobusów

21 maja na placu przed teatrem odbył się piknik motoryzacyjny. Goście mogli podziwiać m.in. zabytkowe samochody. Nie zabrakło również stoiska z autobusami. Komunikacja Miejska zaprezentowała Solarisa IV generacji #748.

Można było również spotkać kultowego Autosana H9-21 (WPL 21641) wyprodukowanego w 1991 r. W 2015 r. został odkupiony przez Jacka Gorczycę (właściciela Jelcza M11) od Urzędu Gminy w Płońsku, gdzie służył jako autobus szkolny. Z racji tego, iż pojazd jest prawie w 100% oryginalny, przygotowywany jest do przerejestrowania na pojazd zabytkowy. Niebawem przejdzie remont blacharsko lakierniczy, oraz odświeżenie wnętrza.

Organizator pikniku (spółka Rynex) także wystawił autobus – Ikarusa 280 z 1986 r., który od samego początku jeździł w PKS Piotrków Trybunalski, a dopiero w tym roku zakończył swoją 30-letnią służbę. Co ciekawe, oryginalnie był to pojazd przegubowy (280.53), jednak w maju 2006 r. został skrócony.

Autosan i Ikarus zabierały wszystkich chętnych pasażerów na darmową wycieczkę ulicami Płocka. Można się było również przejechać Ikarusem 280.70H #623, który co godzinę wykonywał bezpłatny przejazd na trasie: Jachowicza – Dworcowa – dworzec kolejowy – Mickiewicza – Bielska – Jachowicza.

Dodaj komentarz

Back to top button