Linia 115 dociera do Winiar

Od 2 grudnia PKS Płock (Mobilis Sp. z o.o.) w porozumieniu z gminą Słupno zwiększył częstotliwość kursowania linii nr 115 do Święcieńca. Uruchomione zostały dodatkowe kursy o godz. 6:12 z dworca PLS w al. Jachowicza oraz o godz. 6:53, 8:35 i 15:22 ze Święcieńca, z tym że kurs o godz. 6:53 ma swój koniec na Winiarach, co jest nowością. Z tego miejsca startują również kursy o godz. 7:42 i 14:29 do Święcieńca. Linia w ten sposób ma już trzeci wariant trasy.

Niestety, mieszkańcy gminy Słupno nadal nie nauczyli się korzystać z normalnych zasad podróżowania w systemie łączenia linii i wymuszają na władzach gminy uruchamianie nowych, bezsensownych połączeń do przeciwległych krańców miasta. Przypomnijmy, że organizacja linii 115 i 116 od początku budziła kontrowersje.

Podobne zjawisko można od jakiegoś czasu zaobserwować w przypadku innego przewoźnika, czyli PKS Gostynin, który uruchomił trzy połączenia również do Winiar.

Komentarze

  1. Tutaj raczej ciężko mówić o przesiadkach, skoro brak jakiejkolwiek integracji taryfowej z KM. Swoją drogą wydaje mi się, że Słupno może za jakiś czas zastąpić KM PKS-em w całości.
    A że Gostynin przedłużył się do szpitala — aż trochę dziwne, że nie do Podolszyc, mogłoby to krańcować tak jak kiedyś 17

Dodaj komentarz

Back to top button