„15” do pętli Żyzna i inne nowości

Od 14 lipca wybrane kursy linii 15 wydłużono do pętli Żyzna, która jest krańcem również dla autobusów linii 18. Zmiana ta była już planowana od dawna, jednak czekała do momentu oddania ulicy Boryszewskiej. Na wyremontowanej ulicy powstały od podstaw 4 perony przystankowe wraz z krawężnikami i nowymi wiatami. Nowością na przystanku Os. Żyzna 01 (w stronę ul. Żyznej), jest pierwsza w mieście wiata bez ścianek bocznych, co wymusiła lokalizacja i brak wystarczającej ilości miejsca.

Co ciekawe, linia 15 po dodaniu kursów na Cm. Komunalny i na Żyzną posiada obecnie największą liczbę wariantów w całej sieci. Pasażerowie muszą być bardzo czujni, gdyż autobusy tej linii, w zależności od kursu, mogą zakończyć trasę aż w 7 miejscach: Cm. Komunalny, Fabryka maszyn, Dworzec kolejowy, Kochanowskiego, Ostatnia, Boryszewska i Żyzna.

Jeśli chodzi o infrastrukturę, to cztery kolejne wiaty zostały podłączone do prądu. Nowością w dwóch z nich (na przystankach Zoo 01 oraz Padlewskiego 02) jest oświetlenie przestrzeni w ich wnętrzu, w podobny sposób, jak w zbudowanych w 2020 r. wiatach-bramkach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Back to top button