Przetarg w Słupnie [AKTUALIZACJA]

7 lipca gmina Słupno ogłosiła przetarg na świadczenie usługi transportu publicznego na swoim terenie. Usługa ma być wykonywana na trzech liniach gminnych:

 • S-1 Słupno – Wykowo – Borowiczki Pieńki,
 • S-2 Barcikowo – Święcieniec – Mijakowo – Miszewko Strzałkowskie – Słupno Zajazd – Cekanowo – Nowe Gulczewo,
 • S-3 Słupno – Bielino – Liszyno – Borowiczki Pieńki.

Linie S-1 i S-3 obsługiwane muszą być pojazdami o pojemności min. 18 osób, z czego 14 na miejscach siedzących. Na linię S-2 wykonawca na części kursów będzie musiał podstawić autobus o długości nie większej niż 10,5 m mający min. 60 miejsc, w tym co najmniej 25 siedzących, posiadający dwie pary drzwi otwieranych automatycznie (w tym jedne o szerokości min. 1000 mm). Na pozostałych kursach linii S-2 wymagany jest pojazd również nie przekraczający 10,5 m, o pojemności min. 28 osób (w tym 19 siedzących), z dwoma parami automatycznych drzwi (w tym jedne o szerokości co najmniej 900 mm). Wszystkie pojazdy muszą być wyprodukowane nie wcześniej, jak w 2004 r. i z przebiegiem nie większym niż 600 tys. km. Co ciekawe, tym razem gmina nie wymaga, by autobusy były przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Realizacja usługi, jak pierwotnie planowano, miała rozpocząć się 1 sierpnia 2020 r. Jednak 13 lipca firma PKS Grodzisk Mazowiecki (PKS Gostynin), która obecnie realizuje transport na terenie gminy Słupno, złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, skarżąc się na planowany sposób rozliczania usługi, gdzie wynagrodzenie ma być pomniejszone o wartość podatku VAT. W efekcie gmina czekając na rozstrzygnięcie, przesunęła termin otwarcia ofert na 3 sierpnia. Kto w takim razie będzie realizował przewozy od 1 sierpnia?

Aktualizacja: Termin otwarcia ofert przesuwano już kilkukrotnie, kolejno na: 14, 28 sierpnia, a następnie 7 i 21 września. Od 1 sierpnia usługę transportu na terenie gminy realizuje firma OsBus Piotr Ossowski.

Gmina Słupno uzyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2020 r. na realizację przewozów na liniach gminnych w wysokości 823.803,00 zł.

Komentarze

 1. W dniu dzisiejszym tj 16 września 2020 roku gmina Słupno ogłosiła unieważnienie przetargu na obsługę pasażerską gminy Słupno.Jak wynika z opublikowanego dokumentu powinno to nastąpić już w dniu 17 lipca 2020 roku ponieważ tego dnia gmina Słupno zawarła umowę bezpośrednią z nowym przewoźnikiem a toczące się postępowanie przetargowe już wtedy stało się bezprzedmiotowe.Ciekawe też dlaczego nie podano w całości orzeczenia KIO tylko wspomniano o nim w treści tego dokumentu.Ciekawe też dlaczego przedłużano nadal termin otwarcia ofert skoro już było wiadomo że postępowanie przetargowe jest już bezprzedmiotowe.
  Dużo niejasności jest w tym postępowaniu ale tego dlaczego tak jest nigdy już się nie dowiemy.

 2. Po raz kolejny gmina Słupno przesuwa termin składania ofert w przetargu na obsługę pasażerską gminy Słupno.Tym razem jest to dzień 21 września 2020 roku.
  W ten sposób wyłonienie w przetargu operatora obsługującego gminę oddala się w nieskończoność.

 3. Od 1 sierpnia 2020 roku linia nr 215 nie kursuje.W dniu 25 sierpnia 2020 roku nowy przewożnik uruchomił nową linię nr 232 skomunikowaną z linią S2.
  Do dnia 24 sierpnia 2020 roku linia S2 jeździła do Nowego Gulczewa bez skomunikowania z Płockiem według rozkładu tymczasowego.

 4. Ciekawe kiedy wreszcie nastąpi otwarcie ofert tego przetargu.Dziś gmina Słupno ogłosiła przesunięcie terminu składania ofert do 7 września 2020 roku.

 5. A w gminie Słupno po raz kolejny przesunięto termin składania ofert w przetargu na obsługę pasażerską gminy Słupno.Tym razem jest to dzień 28 sierpnia 2020 roku.
  A co dalej i czy ktoś złożył ofertę w tym przetargu nie wiadomo.

 6. Muszę przyznać że nie sprawdzałem na wszystkich przystankach ale na większości nie ma tej informacji.
  Dziękuję.
  Ciekawe tylko co to będzie gdy się okaże że jakaś inna firma wygra przetarg a ta zdąży już pozałatwiać wszystkie zezwolenia.
  Chyba tylko w Słupnie coś takiego jest możliwe.

 7. Na rozkładzie S-1 w Wykowie jest w prawym górnym rogu :
  Operator
  Ossowski FUH
  Kondrajec Szlachecki 8
  06-450 Glinojeck
  Dyspozytor: nr tel

 8. Na rozkładach nic na ten temat nie ma a nawet nie ma rozkładów wywieszonych przez przewoźnika.Nic na ten temat nie pisze też na stronie internetowej gminy.Na autobusach które jeżdżą po gminie Słupno widnieje dokładnie taki napis jak podałem.
  Skąd wiesz co to za firma bo ja nie wiem?
  Wiem tylko tyle że ta firma o której napisałeś złożyła ofertę w przetargu na obsługę linii szkolnych i cenowo była to druga oferta pod tym względem.Przetarg jednak unieważniono z powodu znacznego przekroczenia budżetu przeznaczonego na to zadanie.
  Jeżeli możesz to podaj skąd się o tym dowiedziałeś.W gminie wszystko się ukrywa i nikt nic nie wie.

 9. Nie, na Słupnie jeździ firma OsBus Piotr Ossowski. Nawet na rozkładach są podane informacje

 10. Już wiem kto prowadzi przewozy w gminie Słupno.Jest to firma „Kowalski – przewozy krajowe i zagraniczne”.
  Taka nazwa widnieje na autobusach tego przewoźnika.

 11. Od dnia 1 sierpnia 2020 roku PKS Gostynin zaprzestał obsługi pasażerskiej w gminie Słupno. W tym czasie zaczął obsługę jakiś inny przewożnik ale nie wiem jaki bo na jego autobusach nie ma oznaczeń firmy.Być może kiedyś to zauważę.A może ktoś z prowadzących tę stronę wie już co to za przewożnik? Dobrze by było o tym napisać żeby ludzie wiedzieli.
  A ostatnio termin otwarcia ofert w przetargu przesunięto na dzień 14 sierpnia 2020 roku.Być może jest to związane z brakiem rozstrzygnięcia sporu między gminą a PKS Gostynin przed Krajową Izbą Gospodarczą.Tak czy inaczej wygląda na to że rozstrzygnięcie przetargu wydłuża się w nieskończoność i nie wiadomo czy choć jakiś oferent złożył ofertę.

 12. Wszystko się zgadza za wyjątkiem tego że linie gminne S1 i S3 będą miały zmienione trasy przejazdu w stosunku do tych jakie obowiązują dzisiaj.To też należało by napisać.

Dodaj komentarz

Back to top button