Przetarg w Słupnie [AKTUALIZACJA]

7 lipca gmina Słupno ogłosiła przetarg na świadczenie usługi transportu publicznego na swoim terenie. Usługa ma być wykonywana na trzech liniach gminnych:

 • S-1 Słupno – Wykowo – Borowiczki Pieńki,
 • S-2 Barciwkowo – Święcieniec – Mijakowo – Miszewko Strzałkowskie – Słupno Zajazd – Cekanowo – Nowe Gulczewo,
 • S-3 Słupno – Bielino – Liszyno – Borowiczki Pieńki.

Linie S-1 i S-3 obsługiwane muszą być pojazdami o pojemności min. 18 osób, z czego 14 na miejscach siedzących. Na linię S-2 wykonawca na części kursów będzie musiał podstawić autobus o długości nie większej niż 10,5 m mający min. 60 miejsc, w tym co najmniej 25 siedzących, posiadający dwie pary drzwi otwieranych automatycznie (w tym jedne o szerokości min. 1000 mm). Na pozostałych kursach linii S-2 wymagany jest pojazd również nie przekraczający 10,5 m, o pojemności min. 28 osób (w tym 19 siedzących), z dwoma parami automatycznych drzwi (w tym jedne o szerokości co najmniej 900 mm). Wszystkie pojazdy muszą być wyprodukowane nie wcześniej, jak w 2004 r. i z przebiegiem nie większym niż 600 tys. km. Co ciekawe, tym razem gmina nie wymaga, by autobusy były przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Realizacja usługi, jak pierwotnie planowano, miała rozpocząć się 1 sierpnia 2020 r. Jednak 13 lipca firma PKS Grodzisk Mazowiecki (PKS Gostynin), która obecnie realizuje transport na terenie gminy Słupno, złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, skarżąc się na planowany sposób rozliczania usługi, gdzie wynagrodzenie ma być pomniejszone o wartość podatku VAT. W efekcie gmina czekając na rozstrzygnięcie, przesunęła termin otwarcia ofert na 3 sierpnia. Kto w takim razie będzie realizował przewozy od 1 sierpnia?

Aktualizacja: Termin otwarcia ofert przesunięto na 14 sierpnia.

Gmina Słupno uzyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2020 r. na realizację przewozów na liniach gminnych w wysokości 823.803,00 zł.

Tagi

Komentarze

 1. Na rozkładach nic na ten temat nie ma a nawet nie ma rozkładów wywieszonych przez przewoźnika.Nic na ten temat nie pisze też na stronie internetowej gminy.Na autobusach które jeżdżą po gminie Słupno widnieje dokładnie taki napis jak podałem.
  Skąd wiesz co to za firma bo ja nie wiem?
  Wiem tylko tyle że ta firma o której napisałeś złożyła ofertę w przetargu na obsługę linii szkolnych i cenowo była to druga oferta pod tym względem.Przetarg jednak unieważniono z powodu znacznego przekroczenia budżetu przeznaczonego na to zadanie.
  Jeżeli możesz to podaj skąd się o tym dowiedziałeś.W gminie wszystko się ukrywa i nikt nic nie wie.

 2. Nie, na Słupnie jeździ firma OsBus Piotr Ossowski. Nawet na rozkładach są podane informacje

 3. Już wiem kto prowadzi przewozy w gminie Słupno.Jest to firma “Kowalski – przewozy krajowe i zagraniczne”.
  Taka nazwa widnieje na autobusach tego przewoźnika.

 4. Od dnia 1 sierpnia 2020 roku PKS Gostynin zaprzestał obsługi pasażerskiej w gminie Słupno. W tym czasie zaczął obsługę jakiś inny przewożnik ale nie wiem jaki bo na jego autobusach nie ma oznaczeń firmy.Być może kiedyś to zauważę.A może ktoś z prowadzących tę stronę wie już co to za przewożnik? Dobrze by było o tym napisać żeby ludzie wiedzieli.
  A ostatnio termin otwarcia ofert w przetargu przesunięto na dzień 14 sierpnia 2020 roku.Być może jest to związane z brakiem rozstrzygnięcia sporu między gminą a PKS Gostynin przed Krajową Izbą Gospodarczą.Tak czy inaczej wygląda na to że rozstrzygnięcie przetargu wydłuża się w nieskończoność i nie wiadomo czy choć jakiś oferent złożył ofertę.

 5. Wszystko się zgadza za wyjątkiem tego że linie gminne S1 i S3 będą miały zmienione trasy przejazdu w stosunku do tych jakie obowiązują dzisiaj.To też należało by napisać.

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close