Staroźreby bez linii 120

Od 1 sierpnia autobusy linii 120 przestaną docierać do gminy Staroźreby, która całkowicie wycofała się realizacji usługi w ramach porozumienia z miastem. Jej rolę przejmie linia 266 (kursująca tylko w dni robocze na trasie Płock, Jachowicza – Stróżewko – Rogozino – Juryszewo – Ciókowo – Smardzewo – Opatówiec – Staroźreby – Marychnów – Nowa Góra – Krzywanice) obsługiwana przez PKS Gostynin, podobnie jak w przypadku zlikwidowanej w marcu linii L2. Jest to kolejna gmina, po gminie Nowy Duninów, która całkowicie zrezygnowała z usług Komunikacji Miejskiej. Gmina Staroźreby jednocześnie pozyskała środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na rok 2020 w wysokości 237.027,60 zł.

Linia 120 nadal obsługiwać będzie gminę Radzanowo, ale na zmienionej trasie. Jej przebieg będzie podobnie jak na linii 104 okrężny, dodatkowo ze zmianą kierunku w zależności od pory dnia. Poranne kursy realizowane będą na trasie: Płock – Rogozino – Juryszewo – Ślepkowo Szlacheckie – Ciółkowo – Woźniki – Radzanowo – Rogozino – Płock. Po południu przebieg linii będzie odwrotny.

Również gmina Brudzeń Duży pozyskała 513.841,80 zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na dwie linie, w tym jedną w porozumieniu z gminą Stara Biała. Czy oznaczać to będzie również koniec linii podmiejskich 102 i 103? Dofinansowanie ze strony państwa do linii gminnych w wysokości 3 zł w 2020 r. jest bardzo kuszące dla gmin, na co nie mogą liczyć realizując przewozy w ramach komunikacji miejskiej. A ta niestety od lat wyłączona jest z pomocy finansowej ze strony państwa.

Dodaj komentarz

Back to top button