Zmiany w gminach Staroźreby i Gozdowo

Od 2 marca pasażerów z gminy Staroźreby czekają zmiany. Linia gminna L2 przestanie funkcjonować, a dwa kursy linii 120 będą wydłużone do/z miejscowości Góra (6.17 z Góry i 14.52 z Płocka). Co ciekawe, będą to najdłuższe kursy (33 km) w całej sieci komunikacyjnej obsługiwanej przez KM. Do niedawna najdalej dojeżdżały autobusy linii 102 na kursach do Główiny (34,5 km), jednak od 1 lutego 2020 r. już tam nie docierają.

Linia L2 w obecnym wariancie uruchomiona została 3 września 2018 r. i jej zadaniem było dowożenie mieszkańców gminy do linii 120, która dociera do Staroźreb. Na początku linię obsługiwała jedna z Kapen, jednak od września 2019 r. okazało się, że potrzebny jest pojazd 12-metrowy. Od 1 marca rolę linii L2 przejmie linia nr 203 obsługiwana przez PKS Gostynin, która będzie kursowała po identycznej trasie. Ilość kursów również pozostanie bez zmian. To najprawdopodobniej efekt podpisanej 30 grudnia 2019 r. umowy po między gminą i Wojewodą Mazowieckim na dofinansowanie w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości blisko 160 tys.zł. Na zmianie udało się zaoszczędzić z budżetu gminy 60 tys. zł. Tym samym nastąpi koniec linii gminnych obsługiwanych przez KM-Płock.

Dodatkowo od 24 lutego firma Jacek-Bus uruchomiła nową linię 216 na trasie: Płock (Jachowicza) – Goślice – Ciółkowo – Paklewy – Opatowiec – Staroźreby – Worowice-Wyroby – Zdziar Wielki – Sarzyn – Rogowo Szlacheckie – Góra – Grabina – Bromierzyk. Linia wykonuje 4 kursy, w tym dwa w soboty.

Z kolei od 1 marca do Starych Proboszczewic zostaną skrócone kursy linii 111 w dni robocze o godz. 18.20 i 19.20 z Płocka (z dworca kolejowego), a także wszystkie kursy weekendowe. Podobne rozwiązanie było już wprowadzone rok temu (łącznie z uruchomieniem bezpłatnej komunikacji na terenie gminy Gozdowo), jak się okazało tylko na 2 miesiące.

Tagi

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close