Przetarg na biletomaty mobilne

23 stycznia KM-Płock ogłosiła przetarg na dostawę i montaż w autobusach 72 szt. biletomatów mobilnych. Mają one zastąpić automaty Elgeba, które zostały uruchomione 7 lat temu. Obecnie urządzenia te można znaleźć w 80 autobusach. Z kolei w 32 pojazdach (oraz w 5 punktach stacjonarnych) pasażerowie mają do dyspozycji biletomaty firmy Mera, które stały się standardem od 2015 r., czyli od zakupu pierwszych Solarisów IV generacji.

Nowe automaty muszą współpracować z autokomputerami SRG-5000P / SRG-6000P i być zintegrowane z systemem Taran, którego używa KM. Mają umożliwiać zakup biletów papierowych oraz zakup i kodowanie biletów okresowych na Karcie Komunikacji Miejskiej. Płatność ma odbywać się monetami o wszystkich nominałach z zakresu 5 gr – 5 zł (z wydawaniem reszty), kartą płatniczą (zarówno zbliżeniowo, jak i na PIN) oraz telefonem (również za pomocą BLIK). Biletomaty powinny być wyposażone w kolorowy, co najmniej 10-calowy, ekran dotykowy o rozdzielczości min. 600×800 punktów. Mają być przystosowane do obsługi przez osoby niedowidzące, umożliwiając zakup biletu za pomocą gestów wykonywanych w dowolnym miejscu na ekranie dotykowym (z pomocą poleceń głosowych). Pasażer powinien mieć możliwość obsługi w min. trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Automaty mają zostać zamontowane w autobusach na istniejących stelażach. Co ciekawe, ich konstrukcja powinna w przyszłości umożliwić montaż w warunkach zewnętrznych (np. w wiacie przystankowej).

Oferty można składać do 25 lutego. O wyborze decydować będą następujące kryteria:

  • 60% – cena,
  • 20% – warunki gwarancji (60 m-cy – 20 pkt., 48 m-cy – 15 pkt., 36 m-cy – 10 pkt., 24 miesiące – 0 pkt.),
  • 20% – termin dostawy (do 90 dni od daty podpisania umowy – 20 pkt., 91-120 dni – 10 pkt., 121-150 dni – 0 pkt.), maksymalny termin dostawy wynosi 150 dni.

Komentarze

  1. Przy okazji wycofywania starych biletomatów możnaby wymyśleć jakiś system opłat kartą zbliżeniową podobny do tego w Jaworznie, postęp postępuje i trochę już nie ma sensu wozić w autobusie ogromnych klamotów do drukowania biletów

Dodaj komentarz

Back to top button