Kolizja z udziałem zastępczego Solarisa

27 lutego ok. godz. 11:45 na skrzyżowaniu Al. Jachowicza i ul. Bielskiej doszło do kolizji z udziałem zastępczego Solarisa Urbino III 12 #351. W prawy bok autobusu jadącego ul. Bielską na linii 22 w kierunku Winiar uderzyło Suzuki SX4 skręcające w prawo z Al. Jachowicza w ul. Bielską. W Solarisie uszkodzeniom uległ prawy przedni narożnik, a w samochodzie osobowym przód oraz lewy bok.

O komentarz poprosiliśmy Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku asp. szt. Krzysztofa Piaska:

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem suzuki SX4, 66 letni mieszkaniec powiatu płońskiego, skręcając z ul. Jachowicza w Bielską wymusił pierwszeństwo przejazdu autobusowi KM Płock, doprowadzając do zderzenia. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, kierowca suzuki ukarany mandatem karnym.

Jest to już trzecia kolizja z udziałem autobusów KM na tym feralnym skrzyżowaniu w ciągu ostatniego miesiąca. Poprzednie miały miejsce 25 stycznia i 16 lutego.

W związku z kolizją, 1 marca zajezdnię opuścił zastępczy Solaris #351, a w jego miejsce przyjechał żółto-zielony Solaris #343.

Komentarze

Dodaj komentarz

Back to top button