Kolejna kolizja na skrzyżowaniu w centrum [AKTUALIZACJA]

16 lutego ok. godz. 9.20 na skrzyżowaniu Al. Jachowicza z ul. Bielską doszło do kolizji z udziałem Solarisa Urbino III 12 #728. W prawy bok autobusu jadącego od strony Al. Kobylińskiego, wykonującego kurs linii 104 w kierunku dworca kolejowego uderzył Peugeot 308 jadący ul. Bielską na wprost. Wg relacji świadków samochód osobowy wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, uderzył w przednie drzwi autobusu, po czym go obróciło i tyłem trafił w drzwi środkowe. Szczęśliwie w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał.

Aktualizacja: Przebieg zdarzeń potwierdził specjalnie dla naszego portalu Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku asp. szt. Krzysztof Piasek:

Z ustaleń policjantów na miejscu wynikało, że kierujący samochodem peugeot nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i mimo włączonego czerwonego światła wjechał na skrzyżowanie Al. Jachowicza i ul. Bielskiej doprowadzając do kolizji z autobusem KM. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Kierowca peugeota został ukarany mandatem karnym.

Bardzo podobne zdarzenie na tym samym skrzyżowaniu miało miejsce 3 tygodnie temu.

Komentarze

  1. Gdy policja zupełnie nie interesuje się tym co dzieje się na ulicach to będzie tylko gorzej.

  2. Ostatnio jakaś moda chyba zapanowała w Płocku na jeżdżenie na czerwonym świetle… Zastępczy będzie miał co robić :)

Dodaj komentarz

Back to top button