Umowa na hybrydy podpisana

9 listopada prezydent Płocka podpisał umowę z firmą Solaris na dostawę 25 hybrydowych autobusów (17 solowych i 8 przegubowych). Specjalnie na tę okazję do naszego miasta zawitał demonstracyjny Solaris Urbino IV 12 Hybrid (rej. PZ 522LU). Egzemplarz ten jest pierwszą wyprodukowaną hybrydą IV generacji, a jego premiera miała miejsce na targach w Hannoverze we wrześniu 2016 r. Pod względem wyposażenia dość znacznie różni się od tych, które mają zostać wyprodukowane dla Płocka, jednak podczas krótkiego przejazdu spod teatru pod ratusz można było posłuchać jak pracuje napęd hybrydowy (dokładnie taki sam będzie zastosowany również w naszych autobusach). Umowa została podpisana przed Urzędem Miasta podczas plenerowej konferencji prasowej.

– To jeden z większych jednorazowych zakupów autobusów hybrydowych w skali Polski, a nawet poza granicami kraju – mówił w czwartek dyrektor sprzedaży w firmie Solaris, Andrzej Sienkiewicz.

Nowe autobusy mają przyjechać do Płocka do końca sierpnia 2018 r.

Fragment programu MiastO! Żyje (wydanie 340/3):

Komentarze

  1. Trochę tego więcej jest — ostatnie Ikarusy z silnikiem MAN, ostatnie M181MB3, coś jeszcze się znajdzie

  2. Mamy pierwszego w Polsce przegubowca IV generacji, a teraz okazuje się, że będziemy mieli pierwsze w Polsce przegubowe hybrydy IV generacji :)

Dodaj komentarz

Back to top button