Miasto dołożyło do czterech hybryd

16 lipca Urząd Miasta Płocka poinformował o wyborze firmy Solaris Bus & Coach na dostawcę czterech nowych 12-metrowych autobusów hybrydowych. Była to jedyna oferta, która jednak znacznie przekraczała założony budżet. Ostatecznie ratusz zdecydował się na dołożenie brakujących 573 tys. zł.

29 lipca na terenie zajezdni przy ul. Przemysłowej nastąpiło podpisanie umowy wartej prawie 8,3 mln zł (z czego 5,4 mln zł stanowi dofinansowanie unijne) przez prezydenta Płocka oraz dyrektora sprzedaży firmy Solaris Adama Milewskiego. Nowe „jamniki” mają pojawić się na ulicach w sierpniu przyszłego roku.

– Gdybyście nie byli zadowoleni, pewnie byśmy nie uzyskali tego zlecenia – zażartował Adam Milewski. – Cztery kolejne autobusy będą bardzo podobne do tych dostarczonych 11 miesięcy temu. Różnią się tylko drobnymi elementami, których nikt nie zauważy. Weszła kolejna ekologiczna norma, czego z zewnątrz nikt nie rozpozna.

– To naprawdę dobre autobusy. Zużywają o 20-25 proc. mniej paliwa. Czyli każdego dnia mniej dwutlenku węgla wydostaje się do powietrza – dodał prezes KM Marcin Uchwał.

Tego samego dnia miało również nastąpić otwarcie ofert w powtórzonym przetargu na dostawę 4 autobusów z napędem diesla (2 solowych i 2 przegubowych), jednak ze względu na zadane przez producentów pytania, termin został przesunięty na 13 sierpnia.

Dodaj komentarz

Back to top button