Fundusze unijne przyznane dla Płocka

20 września Urząd Miasta poinformował o otrzymaniu dofinansowania do projektu pod nazwą „Rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Obszaru Funkcjonalnego Miasta Płocka”. Przewiduje on zakup przez gminę Płock m.in. 25 niskoemisyjnych autobusów i 40 wiat przystankowych, z czego 6 będzie wyposażonych w systemem dynamicznej informacji pasażerskiej, monitoring oraz system powiadamiania SOS. Dodatkowo 4 istniejące już wiaty zostaną doposażone we wszystkie te systemy. W ramach projektu wybudowany zostanie również parking pod Cmentarzem Komunalnym, na którym będzie aż 100 stanowisk rowerowych, powstaną ścieżki rowerowe wzdłuż ul. Tysiąclecia i Mickiewicza, przebudowana zostanie ul. Łukasiewicza (wraz z montażem nowych wiat przystankowych).

Wiaty opisane w powyższym projekcie nie są jedynymi, które pojawią się w najbliższym czasie na terenie miasta. Przewidziane są również (co stało się już normą) wraz z przebudową ulic: Przemysłowa, Kostrogaj, Harcerska, Borowicka (pętla), Dobrzykowska i Popłacińska.

Aktualnie trwa już postępowanie przetargowe na zakup nowych autobusów hybrydowych, którego rozstrzygnięcie nastąpi za kilka dni, czyli 25 września. Realizacja całego projektu musi zakończyć się do 30 września 2018 r. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało 92,5 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 66 mln zł.

Komentarze

  1. Nie no, będzie 25 hybryd. Na pewno 17 solowych i 4 przeguby. Brakujące 4 wozy okaże się w jakiej będą konfiguracji w zależności od zaoferowanej ceny.

  2. Skoro dofinansowanie jest na 25 sztuk czemu przetarg jest na 21 wozów? Dokupią te 8 z opcji z dopłatą?

Dodaj komentarz

Back to top button