Zarządzenie zamiast uchwały o biletach i ulgach

Od 1 września wchodzą w życie dwa nowe Zarządzenia Prezydenta Miasta Płocka (nr 969/2015 i 970/2015), które regulują wysokość cen w całej sieci komunikacji miejskiej oraz wykaz osób uprawnionych do ulg. Dotychczasowe uchwały regulujące te kwestie tracą moc. Zmiana została dokonana w wyniku zmian przepisów w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym. Przy okazji zaktualizowany został wykaz dokumentów uprawniających do korzystania z ulg, a także wykaz osób uprawnionych (np. zmienił się zapis z „żołnierze zasadniczej służby wojskowej” na „żołnierze rezerwy albo osoby przeniesione do rezerwy niebędące żołnierzami rezerwy”). Określono też m.in. dokładną ilość krwi jaką trzeba oddać, by uzyskać ulgę. Wysokość cen biletów nie uległa zmianie.

Komentarze

  1. Zmieniają te przepisy jak rękawiczki.
    Czy to dobra zmiana czas pokaże.
    Może jednak przedtem było lepiej bo o takich zmianach decydowała Rada Miasta a więc niego więcej osób a teraz może to zrobić tylko jedna czyli Prezydent.
    Uchwalając tę ustawę zapomniano chyba o tym że Prezydent jest tylko jeden i nie jest nieomylny

  2. Tego typu komentarze są nie na temat i nic nie wnoszą. Gratuluję dobrego humoru ale następny taki komentarz zostanie usunięty. Na razie tylko ostrzeżenie.

  3. Byłem na komisji i przenieśli mnie do rezerwy, czy mogę jeździć za darmo? Czy może tylko Jelczami z napisem REZERWA na filmie?

Dodaj komentarz

Back to top button