Od 1 maja droższe bilety

23 kwietnia Zarządzeniem nr 481/2019 (z poprawką 484/2019) Prezydent Płocka ustanowił nowe ceny biletów za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej, w ramach usługi transportu publicznego realizowanej przez Gminę – Miasto Płock, które będą obowiązywały od 1 maja.

Zdrożeją wszystkie rodzaje biletów. Cena biletu jednoprzejazdowego normalnego wzrośnie o 40 groszy z 2,80 na 3,20 zł (ulgowego z 1,40 na 1,60 zł). Z obrotu znikną karnety, bilety 75-minutowe (w strefie B) i 90-minutowe (w strefie C). W zamian wprowadzony zostanie bilet sieciowy 24-godzinny obowiązujący we wszystkich strefach (normalny – 20 zł, ulgowy – 10 zł).

Jak w płockim ratuszu tłumaczą podwyżki?

– Wprowadzanie nowych usług automatycznie zwiększa koszty funkcjonowania tej spółki – tłumaczył Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej. – W znaczącym stopniu odnowiliśmy tabor Komunikacji Miejskiej, kupując nowe, bardzo nowoczesne, niskopodłogowe, a także niskoemisyjne pojazdy. Połowa autobusów jest klimatyzowana, co przekłada się na większe zużycie paliwa. I planujemy zakup kolejnych ośmiu. Zgodnie z oczekiwaniami i propozycjami płocczan wprowadziliśmy nowe połączenia, wiele tras zmieniliśmy, wydłużyliśmy je, zwiększyliśmy częstotliwość kursowania pojazdów, powstały nowe przystanki. Wymieniliśmy prawie wszystkie wiaty przystankowe. Nowe są estetyczne, wykonane wg jednego wzoru, wiele z nich wyposażonych jest w monitoring oraz tzw. bezpieczny przycisk, który pozwala wezwać pomoc. Przy wielu z nich znajdują się elektroniczne tablice systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, który podaje rzeczywisty czas przyjazdu autobusu. Uruchomiliśmy stacjonarne biletomaty – wymienia. – Współczesna oferta KM jest na zupełnie innym, zdecydowanie wyższym poziomie niż ta w 2012 roku, kiedy po raz ostatni zmienialiśmy cennik biletów. (za: Portal Płock)

Komentarze

  1. Bilety zdrożały od 1 maja a do dnia dzisiejszego za wyjątkiem wywieszek w autobusach nie ma informacji na przystankach ani na stronie KM.
    Nie ma czasu na wywieszenie?
    A to jest przecież obowiązek przewoźnika.

Dodaj komentarz

Back to top button