Powrót do (prawie) normalności

Od 1 września przywrócone zostaną po kilkumiesięcznej przerwie linie 0, 10 i 13, a także zawieszone dotychczas kursy linii podmiejskich (zarówno w dni robocze, jak i w weekendy).

W ten sposób zakres usługi świadczonej przez KM zbliży się (choć jeszcze nie do końca) do stanu sprzed rozpoczęcia pandemii. W autobusach nadal obowiązuje limit pasażerów wynoszący 50% łącznej liczby miejsc stojących i siedzących, a także obowiązek zakrywania ust i nosa.

Dodatkowo również od 1 września otwarta dla ruchu zostanie al. Kilińskiego, co zakończy trwający od czerwca ubiegłego roku, dzielony na wiele etapów remont alei na całej jej długości. Linie 2, 7 i 140 wrócą na swoje stałe trasy. Autobusy jadące od strony Radziwia będą zatrzymywały się na nowym przystanku Ogródek jordanowski 04 (za dotychczasowy, przeniesiony przystanek ZOO 02) w Al. Kilińskiego (między skrzyżowaniami z ul. Kolegialną i Sienkiewicza), który będzie wspólnym przystankiem dla linii 0, 2, 7, 13, 20, 140 i N1.

Oprócz tego na swoją stałą trasę w obrębie centrum (pl. Obr. Warszawy – Kościuszki – pl. Dąbrowskiego – Warszawska – Kilińskiego) powrócą autobusy linii 4.

Dodaj komentarz

Back to top button