Kolejne dwa objazdy

Od 17 kwietnia (na ok. miesiąc) drogowcy zamknęli fragment północnej jezdni Al. Jachowicza (w stronę centrum) na odcinku od ul. Dworcowej do ul. 11 Listopada. Jest to jeden z ostatnich etapów rozbudowy al. Kilińskiego, w ramach którego powstanie m.in. pierwsza w Płocku śluza autobusowa. Autobusy linii 3, 20, 26, 35, N1 oraz wszystkich linii podmiejskich skierowano na trasy objazdowe:

  • linie 3, 35, 120 i 130: Piłsudskiego – Otolińska – Chopina – Mickiewicza – 11 Listopada – Jachowicza,
  • linie 20 i N1: Chopina – Mickiewicza – 11 Listopada – Jachowicza – Kilińskiego,
  • linia 26 oraz linie podmiejskie (oprócz 120 i 130): Dworzec kolejowy – Mickiewicza – 11 Listopada – Jachowicza.

W stronę Borowiczek / Podolszyc / Dworca kolejowego autobusy kursują stałymi trasami bez zmian.

Nieczynne są przystanki: Stanisławówka 02 (w Al. Jachowicza przy Politechnice), Stanisławówka 03 (na ul. Dworcowej przed skrzyżowaniem z Al. Jachowicza), Kołłątaja (na ul. Otolińskiej przed skrzyżowaniem z al. Piłsudskiego).

Na trasie objazdowej autobusy zatrzymują się tylko na przystanku Dworzec kolejowy (na ul. Chopina przy dworcu).

Aktualizacja: Autobusy wróciły na swoje stałe trasy 17 czerwca, z wyjątkiem linii 20 i N1 ze względu na czasowe zamknięcie lewoskrętu z Al. Jachowicza w al. Kilińskiego. Linie 20 i N1 wróciły na swoje stałe trasy 30 lipca.

Poniżej fragment programu MiastO! Żyje (wyd. 457).

Również 17 kwietnia trwało asfaltowanie ul. Grabówka na odcinku od ul. ks. Niedzielaka do ul. Gościniec. Tego dnia autobusy linii 4 kursowały objazdem:

  • w kierunku Św. Huberta: Wyszogrodzka – Harcerska (bez przystanków do ronda, nawrót na rondzie i z powrotem do ul. Wyszogrodzkiej z zatrzymaniem na wszystkich przystankach) – Wyszogrodzka – Parcele – Św. Huberta,
  • w kierunku Cm. Komunalnego: Św. Huberta – Parcele – Wyszogrodzka – Harcerska (z zatrzymaniem na wszystkich przystankach w stronę ronda, nawrót na rondzie i z powrotem do ul. Wyszogrodzkiej bez przystanków) – Wyszogrodzka.

Nieczynne były przystanki: CholerkaPaśnikiWesołaGrabówkamost SolidarnościOśnicaGmury i Podlaska.

Dodaj komentarz

Back to top button