Pierwsze przegubowe hybrydy w Płocku

22 września do Płocka dojechały cztery pierwsze (z ośmiu) Solarisy Urbino IV 18 Hybrid o numerach 770-773. Warto dodać, że są to pierwsze przegubowe hybrydy czwartej generacji w Polsce (obecnie taki autobus jeżdżący liniowo można spotkać w Brukseli). Kompletacja przegubowych „jamników” jest oparta na tym samym schemacie, co pojazdów 12-metrowych. Różnią się oczywiście mocą silników, zarówno elektrycznego (200 kW), jak też spalinowego (224 kW). Mocniejszy jest też generator, który ma moc 200 kW.

Na pokład mogą zabrać 135 pasażerów, z czego 38 na miejscach siedzących. W przegubowcach nie umieszczono tylu pojedynczych siedzeń oraz „półtorówek” w przedniej części pojazdu, co w autobusach krótkich. Co ciekawe, platforma dla osób stojących na wprost drugich drzwi ma wyznaczone dwa oddzielne miejsca dla wózków, co jest nowością w płockim taborze. Pasażerowie do dyspozycji mają 5 ładowarek USB oraz jeden biletomat.

Już jutro (23 września) płockie hybrydy (zarówno krótkie, jak i przegubowe) można będzie spotkać na pikniku z okazji Dnia bez Samochodu organizowanym pod Orlen Areną w godz. 15.00 – 17.00. Na imprezę będzie można dojechać i wrócić specjalną bezpłatną linią. Dodatkowo co 20 minut organizowana będzie wycieczka przegubową hybrydą po ulicach miasta.

Dodaj komentarz

Back to top button