Przetargi na nowe autobusy

21 marca Urząd Miasta Płocka ogłosił dwa przetargi na zakup nowych autobusów miejskich 12-metrowych. Pierwszy dotyczy dwóch egzemplarzy o napędzie tradycyjnym (silnik diesla), a drugi dwóch pojazdów hybrydowych, z opcją rozszerzenia zamówienia o jeden autobus.

Opis przedmiotu zamówienia nie przewiduje zasadniczych zmian w stosunku do tego, w co wyposażono autobusy w 2020 r. Przy wyborze oferty zamawiający będzie kierował się kryteriami:

  • 60% – cena,
  • 6% – gwarancja całopojazdowa (min. 5 lat) /8% w przypadku autobusów z napędem diesla/,
  • 2% – gwarancja na magazyn energii (min. 7 lat) /nie dotyczy autobusów z napędem diesla/,
  • 32% – parametry techniczne autobusu.

Oferty można składać do 21 kwietnia 2022 r. Wykonawcy będą mieli 365 dni na dostarczenie nowych pojazdów od dnia podpisania umowy.

Zakup dofinansowany jest że środków Unii Europejskiej w ramach programu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Miasta Płocka – etap II”, z tym że zastrzeżono prawo do unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 pkt. 1 Pzp, tj. w sytuacji „jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie części zamówienia, nie zostaną mu przyznane”. Urząd Miasta na zakup przeznaczył środki, które wcześniej były planowane na montaż ITS na części skrzyżowań w mieście. W ramach tego samego dofinansowania Gmina Płock zakupiła już 8 autobusów w 2020 r.

Aktualizacja: Termin składania ofert został przesunięty na 10, a następnie na 16 maja.

Dodaj komentarz

Back to top button