Od września uczniowie pojadą za darmo [AKTUALIZACJA]

26 czerwca prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał zarządzenie zwalniające dzieci z płockich podstawówek (oraz ostatniego rocznika gimnazjum) z opłat za przejazd autobusami KM. O przymiarkach do tego rozwiązania pisaliśmy w lutym br. Od września tego roku każde dziecko posiadające legitymację ucznia płockiej szkoły będzie zwolnione z konieczności kupowania biletu w strefie miejskiej A.

Jak powiedział prezydent na zwołanej konferencji:

– Jestem przekonany, że to dobre rozwiązanie. Przyglądaliśmy się doświadczeniom innych miast, które wprowadziły darmową komunikację dla dzieci i młodzieży. Są to większe od Płocka ośrodki, jak m.in. Lublin, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Poznań, czy Warszawa.

Zarządzenie zmienia jeszcze jeden zapis w uprawnieniach do ulg. Obecnie z opłat za przejazd zwolnione są dzieci do 4. roku życia. Od września ulga zostanie rozszerzona na wszystkie dzieci do chwili pójścia do szkoły podstawowej.

Prezydent przedstawił też inne plany związane z płocką komunikacją. Ratusz chce uruchomić linię pospieszną z Podolszyc do Orlenu jadącą przez obwodnicę miasta. Poza tym zwiększona ma zostać częstotliwość kursowania w godzinach szczytu, autobusy mają pojawić się na ul. Traktowej, a na węższych drogach (np. Rembielińskiego, Królewiecka, 1 Maja) ma zostać wprowadzona komunikacja w postaci mniejszych busów.

Aktualizacja: Fragment programu MiastO! Żyje (wydanie 372/1):

Dodaj komentarz

Back to top button