Festiwalowe autobusy

W dniach 11-13 sierpnia w Płocku odbył się Polish Hip-Hop Festival. Z tej okazji Komunikacja Miejska uruchomiła dwie specjalne bezpłatne linie autobusowe.

Trasa pierwszej linii: Galeria Mazovia (przyst. Szarych Szeregów) – przyst. Jachowicza (teatr) – pole namiotowe przy zalewie Sobótka (przystanek przy Centrum Konferencyjnym nad Wisłą). Linię obsługiwał Karsan #786 kursujący co godzinę od 11:00 do 15:00.

Trasa drugiej linii (okrężna): przyst. Rybaki, molo – przyst. Jachowicza (teatr) 04 – przyst. Kwiatka – przyst. Rybaki, molo. Linię obsługiwał Solaris #683, a kursy wykonywane były co 40 minut w godz. 15:40 – 22:20.

Obydwa autobusy specjalnie „przyozdobiono” z okazji festiwalu. O ile na Karsanie pojawiły się tymczasowe naklejki na szybach, to Solaris został oklejony na czarno z zielonymi elementami „po całości”, oprócz przedniej ściany. Co ciekawe, oklejono również dach (łącznie z naniesieniem na nim wielkiego numeru taborowego, ciężko stwierdzić w jakim celu). Jest to tym bardziej dziwne, że płockie autobusy już od wielu lat nie wożą reklam całopojazdowych (wyjątek stanowił MAN #693 oklejony w szczytnym celu). W historii KM zdarzały się już czarne autobusy, np. Solaris #636 w reklamie siłowni, czy Jelcz #582, który woził reklamę Ceresitu, a po jej zdjęciu był cały czarny do momentu kasacji. Jednak obydwa wymienione pojazdy nie miały chociaż zaklejonych szyb, co utrudnia obserwację otoczenia pasażerom, zwłaszcza po zmroku.

Co gorsza, KM na swoim profilu FB poinformowała, że Solaris #683 ma jeździć tak „udekorowany” przez najbliższy rok. Zobaczymy, jak będzie się prezentował wizualnie po kilku miesiącach eksploatacji (oddziaływanie warunków atmosferycznych, myjni, itp.).

Dodaj komentarz

Back to top button