Jednak 25 hybryd w złożonym projekcie

We wrześniu prezydent Andrzej Nowakowski zapowiedział chęć zakupu 40 nowych autobusów w ramach dofinansowania unijnego. Jak się okazuje, plany te uległy zmianie. W opracowanym i złożonym już przez ratusz projekcie dotyczącym rozwoju systemu zrównoważonej mobilności mowa jest m.in. o zakupie 25 pojazdów hybrydowych.

– Na jesieni projekt był we wstępnej fazie, zakładaliśmy wtedy, że w jego ramach będziemy mogli ubiegać się o dofinansowanie unijne m.in. na zakup 40 autobusów spalinowych, które spełniają najsurowsze normy emisji – wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. – Im jednak bliżej było składania wniosku, tym jaśniejsze się stawało, że dofinansowanie będzie przyznawane jedynie na tabor niskoemisyjny w ścisłym znaczeniu tego słowa. Czyli np. na autobusy o napędzie elektrycznym lub hybrydowym.

W ramach tego samego projektu (na łączną kwotę 92 mln zł) miasto chce też m.in. postawić 40 nowych wiat przystankowych (w tym 10 z oświetleniem, monitoringiem i systemem dynamicznej informacji pasażerskiej).

Konkurs zostanie rozstrzygnięty dopiero wiosną 2017 roku.

Dodaj komentarz

Back to top button