40 nowych autobusów w Płocku?

16 września podczas konferencji dotyczącej autobusu elektrycznego oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu, prezydent miasta oraz władze spółki przedstawiły plany zakupu nowego taboru. Gmina – Miasto Płock jeszcze w tym roku planuje wystartować w konkursie na przyznanie środków w ramach projekt finansowanego z RIT, który przewiduje m.in. zakup nowych autobusów miejskich. Gmina Płock, która będzie beneficjentem projektu, ma zamiar pozyskać 40 nowych autobusów (o wartości 52 milionów złotych), z czego większa część byłaby zasilana tradycyjnymi silnikami diesla, natomiast pozostała alternatywnymi źródłami (w tym pojazdy hybrydowe i elektryczne).

– Nowe autobusy powinny jeździć po naszych ulicach najpóźniej w połowie 2018 roku – dodał Andrzej Nowakowski.

W związku z tym zwiększy się zapewne ilość testowanych przez spółkę autobusów. Po niedawnej wizycie hybrydowego MANa, obecnie testowany jest elektryczny Solaris, a zaraz po nim do Płocka na testy zawita przegubowy Mercedes Conecto G.

– Testujemy różne pojazdy po to, by wytypować taki rodzaj napędu, który będzie optymalny dla naszego układu komunikacyjnego – mówił prezes KM Janusz Majchrzak.

20 września w Kurierze Mazowieckim pojawił się materiał na ten temat:

Komentarze

  1. Najpierw trzeba na to znaleźć pieniądze a potem kupować.
    Zastanowić się też trzeba jakie to mają być autobusy i sprowadzić kilka modeli na testy (co już powoli się robi) a potem wybrać te które najlepiej sprawdzają się w warunkach naszego miasta Płocka.
    Tak moim zdaniem należy to zrobić.

Dodaj komentarz

Back to top button